סיפורים נוספים:


עמוד הבית » סיפורים » סיפורי בעלי מלאכה ומקצועות שונים

סיפורי בעלי מלאכה ומקצועות שונים


בתיקייה זו נשבץ סיפורי בעלי מלאכה ומקצועות אשר הולכים ונעלמים מן העולם.

מנפץ הנוצות והצמרמורת הדרך דלילה שמש דלרוזה מביאה בפנינו את סיפור מקצועו של אביה, שהיה מנפץ נוצות וצמר בשכונותיה של ירושלים.
משחיז סכיניםבמסגרת תערוכת 'יוצאים מן הכלים' אשר נפתחה במוזיאון חצר היישוב בירושלים, אנו משחזרים את דמותו של משחיז הסכינים שהיה מסתובב ברחובות ילדותינו.
זכרונות מבעלי מלאכה בירושלים בשנות החמישיםהמספר הירושלמי ציון שושן מיטיב 'לצייר' לנו במילים את הווי החיים של בעלי המלאכה ופועלי הבניין שירושלים הקטנה של שנות החמישים. השפה הירושלמית הטבעית שלו מתובלת מטבעות לשון בעברית, לדינו, יידיש ועברית כמ...
חרש העץ מירושליםאנו מביאים צילומים מיוחדים מבית המלאכה של חרש העץ הירושלמי חיים רייכנברג. עשרות שנים עובד האומן בבית מלאכה ציורי ועתיק בשכונת 'משכנות' בירושלים. שכונה בה התגוררו לראשונה יהודי תימן וכיום מגיעים אליה ע...
התכשיטן מירושלים 'דאוד סיפורים'התכשיטן דוד כהן הידוע יותר בכינוי 'דאוד סיפורים' בשל סיפוריו הרבים, מביא בפנינו את סיפור עבודתו בתכשיטנות קלה כהגדרתו. הוא אף משלב סיפור אמונה עממית שהוא חלק ממנה.
טכנאי הרדיו האחרון בירושליםאנו מביאים תיעוד של השבועות האחרונים שנעשה במעבדה לתיקוני רדיו של טכנאי הרדיו נפתלי הייזלר. המוהיקני האחרון של טכנאי הרדיו בירושלים. נציין כי המעבדה נסגרה שבועות אחדים לאחר התיעוד.
סביבון מעופרת יצוקהנפתלי בן-סירא ואבי גבריאלי בוגרי הסדנה למספרי סיפורים בבית אריאלה, מביאים בפנינו זכרון ילדות מבית ספרם בכפר ויתקין עת הכינו סביבון מעופרת יצוקה. את המטריצה ( התבנית ) לסביבון הביא המורה למלאכה ומנהל ב...
הצורף מירושליםבאחד מהטיולים שלי בירושלים נכנסתי לחדר המלאכה של ידידי אבנר שי העוסק כיום בתחום הצורפות ושיווק כלים לצורפים. הרייני מביא להנאתכם את חווית המפגש אתו כפי שתועד על ידי השנה.
איש הדפוס מהתחנה המרכזית בתל אביבהמשורר ישראל אושרי אשר עלה כילד מתימן, מביא בפנינו מעט מסיפורו ושירתו בבית הדפוס הקטן שלו השוכן קרוב לתחנה המרכזית בתל אביב. נאזין לשירתו ונהנה משירתו היונקת מהמקורות.
סיפורו של הפסל חנוך בן דבמובא כאן תיעוד מתוך עולמו של הפסל חנוך בן דב מהמושבה הגלילית ראש פינה. חנוך בן דב כדבריו הוא יליד קיבוץ דן ובמשך השנים מצא עצמו מפסל בברזל בשילוב חומרים אחרים כמו אבני הבזלת וסלעי הסביבה. כמו כן ישנן ...
כן על הלחם לבדו - סיפורה של מאפיית אביחיל בירושלים.מספר הסיפורים הירושלמי דן אביחיל מביא את סיפור חייו השזורים לסיפור כאופה במאפייה המשפחתית שיסד אביו בירושלים, היא מאפיית אביחיל.
סיפורה של מאפיית לנדנר בשכונת בית ישראל בירושליםהמספר מתי לנדנר מביא מעט פרטים מסיפור ייסוד המאפייה של סבו בירושלים. הוא משלב בסיפור פיוט מהמקורות כפי שלמד בילדותו.
 
|