סיפורים נוספים:


עמוד הבית » סיפורים » סיפורים לילדים ולגיל הרך.

סיפורים לילדים ולגיל הרך.

במדור זה נשתדל לרכז סיפורים ומעשיות לילדים בגיל הרך. מדור זה נולד מתוך הצורך של הגולשים לשלוח סיפורים המתאימים לילדים, מכאן שזה מדור חדש יחסית באתר ויתקבלו בברכה סיפורים לילדים למדור זה. על הסיפורים להיות קצרים ככל האפשר ומתאימים לילדים.

אגדת שלמה המלך. מספרת: נורית עם חיוךמספרת הסיפורים נורית עם חיוך - נורית מלכה (כץ) מביאה בפנינו את אגדת שלמה המלך והרקפת. בדרכה הייחודית.
אלדין ומנורת הקסמיםמוגש עיבוד קולי מתומצת של הסיפור 'אלדין ומנורת הקסמים'. זאת על פי הסיפור רחב היריעה כפי שמופיע במהדורה המרתקת של 'אלף לילה ולילה'.
סיפורים לבובי - בריאת העולם - היום השלישיהפעם אנו מביאים לבובי חבובי, את סיפורו של היום השלישי בבריאת העולם.
עליבאבא וארבעים השודדיםיהודה עצבה מביא גירסה נוספת של הסיפור העממי 'עליבאבא וארבעים השודדים' כאמור זו גירסה אחת מתוך רבות. עלילת הסיפור פורסמה ביצירה הגדולה 'אלף לילה ולילה'.
סיפורים לילדים ולגיל הרך.

הספר החדש 'סבא בא לעולם' מתנה מקורית לסבא החדש.

סיפורים לבובי - בריאת העולם. היום השניהמספר סבא יהודה מספר לבובי חבובי את סיפורו של היום השני לבריאת העולם.
ספר חדש - 'סבא בא לעולם'בספרו החדש 'סבא בא לעולם' מספר יהודה עצבה לפעוטות וסבים על חווית הסבתאות. כל סבא יחוש הזדהות, כל פעוט יחבק את סבו באהבה. איורים דודו הראל. הוצאת צבעונים.

המלך שלא ידע ערכו של ניגוןמובא כאן סיפור קצר שנכתב על מנת להמחיש את חשיבות הניגון בחיינו.
סיפורים לבובי - בריאת העולם. היום הראשוןאנו פותחים בסדרת סיפורים לילדים מהמקורות. הפעם נביא את סיפורו של היום הראשון בבריאת העולם. האתר  מזמין גולשים לשלוח לנו סיפורים קצרים מצולמים. עד שלוש דקות אורך הסיפור.
נהר האורהמספר ציון מיארה מביא בפנינו עוד סיפור מפרי יצירתו.
הצעצועים שאמרו דיהמספר ציון מיארה שלח לנו סיפור זה ונשמח בהמשך להביא פרטים אחדים אודות המחבר.
שאלות שילדים אוהביםאנו מביאים את הסיפור הראשון במתכונת הסברים לשאלותיו של ילד.
מסע הבובות לארץ - ישראלהמספרת שרונה תל-אורן מביאה בפנינו את סיפורו של אביה הסופר אברהם רגלסון, מסע הבובות לארץ - ישראל. הסיפור תועד על ידי יהודה עצבה בשנת 2012 בביתה שבעומר. היא מספרת את הסיפור לנכדה שקד פוריה.
עינן הגנןהגולש יונתן מזרחי מביא בפנינו סיפור בחרוזים אודות עינן הגנן.
'סבתא בישלה דיסה' מאת יוסי אלפיהמספר והסופר יוסי אלפי מביא בפנינו גירסת סיפור הילדים הנודע 'סבתא בישלה דיסה' בערבית יהודית עירקית. הסיפור סופר במפגש בחודש אפריל 2014 במושב בצרון אצל ידידינו ג'אק כהן, בנוכחות הרב ישראל גליס. תיעוד ה...
סבתא בישלה דיסהאנו מביאים גירסת סיפורה הילדים הידוע כמעט בכל בית 'סבתא בישלה דיסה' והפעם גירסה בערבית ועברית מפי מספרת הסיפורים אילנה אבישר. את הגירסה היא מספרת לילדה יעל לבית גטנו. נשמח אם תצלמו ותשלחו גירסאות שלכם...
הקוסם אייזק מציג: הדגל הקסום

אייזק הקוסם מביא בפנינו קסם המדבר בעד עצמו.

הילדה והספריםהמספרת הצעירה שקד פוריה בת  8 מביאה לנו סיפור שכתבה במסגרת שיעור בית בכיתתה. הסיפור קשור באהבתן של המספרת ויובל גיבורת סיפורה לספרים.
תזאוסהמספרת מרגלית טובי מביאה סיפור שהוא עיבוד הסיפור על תזאוס מהמיתולוגיה היוונית. מרגלית טובי היא מספרת שנים רבות ומופיעה על במות, בין השאר נטלה חלק במופע 'אלתרמן בנעלי בית', כותבת ומעבדת סיפורים. סיפור ...
זהבה ושלושת הדוביםמובאת כאן גירסה קולית מאחד הסיפורים העממיים המוכרים ביותר, 'זהבה ושלושת הדובים'. סיפור זה הוא נחלת הכלל וכל גירסה עממית שונה מחברתה אך על פי המסורת העממית שומרת על רוח הסיפור המקורית.
ראש ראשסיפור לילדים שנכתב ונשלח על ידי המספרת שחרזדה.
הדורבן מפינת החיסיפורה של בינה מקיבוץ צובה תועד באולם האירועים של הקיבוץ. בינה מספרת על תקופת עבודתה בפינת החי בקיבוץ. הפעם היא מספרת על הדורבן 'פיקלס'
העכבר שהיה לו קרסיפור ילדים נוסף בו מככב העכבר ומוסר השכל בצידו. החלום והמציאות זה מול זה בסיפור קצר זה.
בוריסובה גרדינה. מאת: מדי בנדו.סיפור זה נשלח על ידי מדי בנדו. על פי הערתו הסיפור 'בוריסובה גרדינה' שם הגן על-שם בוריס מלך בולגריה, הוא פרק מתוך ספרו "שורשים" העומד לצאת לאור.
מעשה ברופא אף, אוזן וגרון. מאת: רמי דוידיסיפורו של ילד הזקוק לעבור ניתוח שקדים. כל חלומו הוא על הגלידה שמותר לו לאכול לאחר הניתוח והוא כבר חולם לאכול מיד אפילו לפני הניתוח.
עלילות פיצי והרקולסזהו סיפור הרפתקאות שנכתב בעזרת רתם ומאיה. שובץ באתר ב - טז' אלול, תשס"ח.16.9.08.
אליהו הנביא מאת בשמת שמואלי.שילוב של שיר סיפור זה נשלח אלינו על ידי המספרת והמאיירת המוכשרת בשמת שמואלי.
סיפורים אישיים - ספינות בסאלסנהסיפור מהווי החיים של המספר אריה רוקח כילד קטן שחי לגדות ים המלח, באיזור מפעלי כריית האשלג. הסיפור שובץ באתר ב - כ', אייר, תשס"ח. 25.5.08.
הג'ולה או הזאב הרע: אילדה אדרעי.סיפור זה נשלח על ידי המספרת אילדה אדרעי, היא אף מציינת "אני מעבירה לך סיפור ילדות שחמתי רבקה ז"ל סיפרה לבעלי כשהיה בערך בגיל 7, שנת 1950. הסיפור שובץ באתר במוצש"ק,ו', ניסן, תשס"ח. 12.4.08. נציין עוד כ...
סבא מספר לליאור סיפוריםעיבוד סיפור זה נכתב במסגרת תרגיל בסדנה למספרי סיפורים בתאריך 27.3.08 בבית שמואל בירושלים. הסיפור סופר על ידי עמיקם תבור, יליד שייך אברק.שובץ באתר ב6.4.08
הסיפור של אבאסיפור זה סופר במסגרת תרגיל בסדנה למספרי סיפורים בתאריך 27.3.08 בבית שמואל בירושלים. הסיפור סופר על ידי עמיקם תבור, יליד שייך אברק.
טיפות מיםסיפור ילדים המתייחס לטיפות מים. הסיפור נשלח על ידי המספרת תמי ושובץ באתר ב - ו', שבט, תשס"ח. 13.1.08.
 
|