סיפורים לטו' באב-חג האהבה

בתיקייה זו נרכז סיפורים הקשורים באהבה ובסיפורי זוגות ושידוכים וכן סיפורים בינו לבינה. אנו פונים לגולשים להעשיר עבורינו תיקייה זו בסיפורים נוספים, הן מן המקורות והן סיפורי עם וסיפורים אחרים המוכרים לכם.
מעשה בעכבר שנפשו איוותה לאישה.
מובאת גירסת הסיפור 'גבה מעל גבה' של רבי ברכיה הנקדן בן המאה השתים עשרה. גיבור סיפורינו עכבר אחד שהלך לחפש אישה. הוא רצה אישה חכמה, יפה, עשירה, חזקה וממעטת בהוצאות. חיפש בכל העולם ולבסוף מצא. את מי? על...
כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים
סיפורו של יורם שריקי באירוע הסיום של הסדנה למספרי סיפורים במוזיאון חצר היישוב הישן ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים.
הניגון מסאסוב ( סאסובר ניגון )
סיפור מיוחד זה שובץ באתר ב - יב', חשון. תשס"ט. 10.11.08. הסיפור הוקלט ונרשם על ידי בשיחת טלפון עם חוקר המוזיקה יעקב מזור ב יא' ניסן, תשס"ח 16.4.08.
שיר השירים
מגילת שיר השירים המיוחסת לשלמה המלך, אוצרת בתוכה סיפור שירה עתיק ומרתק בלשון העברית העשירה ביותר. מצאנו להביא גירסה קולית אחת המצטרפת למגוון העצום של יצירה מופלאה מטכסט עברי קדום זה.
האריה ובת האיכר
סיפור נוסף מסיפורי החוכמה של אחינו ביתא ישראל בני העדה האתיופית. סיפור זה שמעתי מפי מספרים אחדים והוא בא להדגיש את חשיבות השמירה על הזהות העצמית.
סיפור אהבתם של סולימן והורם
המספרת, המתעדת ומורת הדרך אפרת אסף מביאה בפנינו סיפור נוסף ממחרוזת סיפורי האהבה שהיא מספרת בעבודתה כמורת דרך. הפעם סיפור האהבה של סולימן להורם פילגשו.
כוחו של אמון
סיפור קצר ונוגע ללב זה, מוצא מקומו בתיקיית סיפורי האהבה. סיפור הממחיש עד כמה האמון הוא מרכיב חשוב באהבה. הסיפור הגיע אלינו כדרכם של סיפורים שמחברם הראשון אינו ידוע. מאחר ואנו בעולם אינטרנטי נוכל לפנות...
מעשה החולדה והבור על פי גירסת רש"י.
מעשה מיוחד זה מופיע במקורות אחדים. שובץ באתר בז', אייר, תשס"ז. 25.4.07.
החלוץ ובת האיכר. סיפור אהבה לט"ו באב.
המספרת רות מרום מביאה עיבוד לסיפור אהבה מראש פינה. סיפור האהבה מתרחש במלון של אלתר שוורץ ברחוב העליון של המושבה. דמותו של החתן הפכה לימים מוכרת לכולנו. האווירה היא אווירה של המושבה בימים הרחוקים ההם ו...
כלה נאה וחסודה
הסיפור תועד בתום תכנית רדיו בבנין קול ישראל בירושלים.. המספרת היא אילנה אבישר המביאה סיפור זה כסיפור תלמודי מן המקורות. אילנה אבישר מספרת שנים רבות ומשתתפת במופעי סיפורים ובפסטיבל מספרי הסיפורים הגדול...
אדם וחוה.
מעט ממה שנאמר על יצירת אדם וחוה באגדה ובמדרש.
האישה ושערות האריה
סיפור עם אתיופי. תועד במפגש עם בני העדה במסגרת הסדנה למספרי סיפורים של אחינו ביתא ישראל.
ה'אוהב ישראל' מאפטא ומצוות הכנסת כלה.
מעשה בחסיד שירד מנכסיו והיה זקוק לעזרה במצוות הכנסת כלה. בצר לו פנה אל ה'אוהב ישראל' הרב מאפטא ונושע. הסיפור הוקלט על ידי יהודה עצבה בתאריך ח', אלול, תשס"ט. 27.8.09, מפי אלעזר רוזברגר.
מתנת הויתור

הסופר והמספר ר' שמחה רז מביא עוד אחד מהסיפורים שסבבו את דמותו הפלאית האנושית והפשוטה של ר' אריה לוין. בסיפור זה הוא מביא את סוד קיומו של שלום הבית במשפחה.

מעשה החולדה והבור על פי גירסת רש"י.
מעשה מיוחד זה מופיע במקורות אחדים. שובץ באתר בז', אייר, תשס"ז. 25.4.07.
שידוך מוצלח.
סיפור זה שמעתי מהרב ישראל גליס. מספר סיפורים ירושלמי ומשתתף בתכנית הרדיו "הפרלמנט הירושלמי".

 
|