סיפורים נוספים:


עמוד הבית » קהילות מספרי סיפורים » סדנת מוזיאון חצר היישוב 2012

סדנת מוזיאון חצר היישוב 2012

בתיקייה זו נביא את הפעילות הסיפורית של משתתפי ומשתתפות סדנת מספרי הסיפורים הרביעית במוזיאון חצר היישוב הישן ברחוב אור החיים, 6, בירושלים. נשלב כדרכנו גם סיפורים כתובים וכן סיפורים מוקלטים, או מצולמים בוידיאו וכן כל פעילות נילווית אחרת לעולם הסיפור.
שליח השוקהמספר אלי רסקין, מורה דרך במקצועו ומשתתף בסדנה למספרי סיפורים. קרוב בליבו אל סיפורי המקורות והמסורת מביא בפנינו הפעם אחד מסיפורי המוסר של 'הבן איש חי'.
סיפור קטן מהחייםהמספרת חניתה חורש החיה בקיבוץ עין גדי, מביאה בפנינו תמצית ממפגש אנושי שהיה לה והשפעתו עליו. הרי כל חיינו הם רצף של תמונות.
המתנההמספרת והרושמת חניתה חורש החיה בקיבוץ עין גדי, מביאה בפנינו סיפור שהוא הבזק של זכרון של ילדה מחג הפסח בילדותה. דמותו של הדוד משה והעטיפה הריקה של המתנה הם במרכז הסיפור שכולו געגוע למחוזות ילדות.
איך זה שכוכב אחד קטן מעזהמספרת והרושמת נירית לופטוס ילידת ירושלים, מתארת בגעגוע את הווי הילדות בשכונת בית הכרם  והסביבה. מאז ילדותה עוסקת במוסיקה ומנגנת להנאתה בעיקר על קלרינט. משתתפת בסדנה למספרי סיפורים שלנו
החתול פופההמספרת והרושמת איבט קורן מביאה בפנינו את סיפור חתולת ילדותה. במהלך הסיפור אנו נחשפים לעולם ילדותה הקסום של המספרת.
הארמני בעל שלושת הכובעיםהמספרת והרושמת נחמה כהן מביאה לנו הפעם סיפור הקשור בפסח מזכרון ילדותה בירושלים ערב מכירת החמץ.
תרופת הרועה הבדויהמספר והרושם עמי עסיס, מביא בפנינו סיפור עממי זה, שסופר במסגרת לימודי הסדנה למספרי סיפורים שלנו.
עלילות נמרון בעין גדיהמספרת והרושמת חניתה חורש מביאה בפנינו תמונות זכרון מהווי החיים ביישוב עין גדי בו היא מתגוררת. החיים בסמוך לנמרים ודרך לכידת הנמרים מובא כאן כסיפור נוסטלגי אישי.
מעשה בשיניים תותבות. מונולוג של נזירה בירושליםהשחקן והמספר אמיר צבי מביא בפנינו מונולוג של נזירה שהוא מציג, מתוך קטע שהוא משחק לפני קהל בעת סיור בירושלים.
אמיר צבי מגדיר עצמו כ'מסייר ברחובות ירושלים'
העוורים והפילהמספרת והרושמת איבט קורן תלמידת סדנת מספרי הסיפורים שלנו במוזיאון חצר היישוב הישן, מביאה סיפור חכמה מלא הומור. אין יודעים מי הוא המחבר האמיתי של סיפור זה. אך כנראה זו גירסה אחת מני רבות של סיפור זה שנ...
תרנגולת יקרהסיפורה של חניתה חורש מאיר פרק מיוחד ומרתק בתולדות המדינה. ימי הצנע על כל המורכבות שבהם מובאים בסיפור עם תום ילדות משולב בשחוק ודמע של ילדה קטנה. המספרת חניתה חורש מתגוררת כיום בקיבוץ עין גדי. עוסקת כי...
 
|