סמל בית הלוחם

אמיר

נכתב על ידי: שרה רז

יהודה ערב טוב. שמע סיפור אמיתי. אני מנהלת חברת סיעוד ומעסיקה אנשי מקצוע בתחום הפארא רפואי- סטודנטים, אחיות ,חובשים, שמבצעים השגחות על חולים המאושפזים בבית חולים. יום שישי בשעת ערב מאוחרת, אחד העובדים שלי הולך לו ממגרש החנייה לכיוון בית החולים. גבר חסון שחרחר, תכול עיניים, לבוש ג'ינס ונעלי ספורט ומעליו חלוק מקטורן עם הלוגו של טיפולית -חברת הסיעוד שלי.
והוא תוך כדי שממהר להגיע בזמן לעבודה, חושב איך המזל שיחק לו ובתקופה כזו של מחסור בעבודה הוא מצליח לנווט בין הלימודים לשעות העבודה ולהתקיים. הוא מאושר שהוא מצליח לממן את מחייתו ואת לימודיו. בכפר חשבו שהוא יצא מדעתו, למה שלא ילך בתלם ויתעסק כמו כולם בחקלאות. אך הוא חיפש הרפתקאות. "הצילו" הוא שמע צעקה. דלת נפתחה ונטרקה והוא שמע אישה צועקת . בקצה המגרש האפל האירה מנורה מתוך הרכב הפתוח והוא רץ וזינק לשם. כשהגיע ראה אדם שפניו מעוותים מכאב, שרוע על הרצפה ולידו אשתו. הוא הפך אותו, בדק דופק ונשימה ובדרכו המיומנת החל לעשות לו החיאה. תוך כדי פעולה אמר לאישה להזעיק עזרה "תחזיק מעמד" הוא לוחש לו "אתה קרוב לבית חולים מיד תגיע עזרה".
הדקות חולפות כמו נצח והוא ממשיך בקצב ללחוץ על בית החזה. המרחק הוא רק 100 צעדים עד לחדר המיון. דרך כל כך קצרה מפרידה בין חיים ומות. צוות מהמיון הגיע והעבירו אותו למחלקה - מה שמך? שואלת אותו האישה והוא עונה -אמיר. נוטף זיעה ובהתרגשות גדולה אחרי המאמץ, הוא התחיל את המשמרת שלו.
אחרי חמישה שבועות מצלצל הטלפון במשרד - מה אפשר לעזור? -"אני מחפשת בחור בשם אמיר שעובד אצלכם אני רוצה את הטלפון שלו. הוא הציל את בעלי ואני רוצה להודות לו. לפני חודשיים אמיר, בני, היה מאושפז בבי"ח כפר סבא, פצוע קשה אחרי פיגוע חבלני שבצעו טרוריסטים ערבים וכשבאנו לבקר אותו, בעלי קבל התקף לב והעובד שלכם הציל אותו במגרש החנייה.
ראיתי שעל החולצה שלו היה כתוב טיפולית. היכן הוא גר אני רוצה לפגוש אותו - הה כן, יש לנו בחור שקוראים לו אמיר והוא גר בכפר איכסאל.
–איכסאל? שאלה "היכן זה?
-בגליל, אמרה המזכירה, - כפר ערבי

תאונה. אילוסטרציה, צילום: יהודה עצבה.
© כל הזכויות שמורות
י"ז, כסלו, תשע"א. 24.11.10
1. נו..........? אז??????
מאת: רבקה אביב 24/11/2010
סליחה על הבורות, סליחה שלא כל כך הצלחתי להבין? בגלל שהבחור ערבי וגר בכפר ערבי אין אפשרות להודות על כך שהציל חיים כה יקרים???
 
|