המחבט

נכתב על ידי: יהודה עצבה

היו זמנים בארצנו הקטנטונת מספר חברי בצלאל שעקרת הבית הייתה מוציאה את השמיכות והמזרונים לבלקון וחובטת בהם נמרצות על מנת להוציא מהם את האבק. לקראת הפסח המחזה היה מרהיב עין, כל המרפסות היו עם מזרונים ושמיכות והמולת החבטות היו נשמעות בכל הרחוב. היה אפשר להבחין מי "בלבוסתה" יותר טובה.

נמסר על ידי ידידי בצלאל. והוא מציין שלמחבט קראו אז 'חבטה' ( על משקל 'זפטה' )

 


© כל הזכויות שמורות

4. גדול..
מאת: שלמה 06/05/2014
עד היום יש בביתי כזה. לפני כ15 שנה ניסיתי לדפוק שטיח שהיה בביתי, יו כזה רעש פשוט ויתרתי על השטיח... פדיחה מהשכנים המודרנים..
3. מחבט-אבק
מאת: רבקה אביב 23/07/2010
כל יום חמישי כל הנשים שבאמת כפי שציינת נחשבו "בלבוסתיות" היו מוציאות את כל השטיחים והמזרונים אבל האבק היה כה רב שהתפשט לתוך הבית והיה מחנק אז בדיעבד כולם היו בטוחים שהשיטה מבריקה אך לפי דעתי זה לא היה משהו...משהו...זה היה בעיקר להוכיח לכל השכנים שהבלבוסתה פלונית אלמונית היא הכי הכי טובה....
2. מחבט בימינו...סיפור...
מאת: אלירן 18/06/2010
כשהתחתנו אני ואישתי (לפני שלוש שנים) לקחתי לאימי את המחבט שלה כי היו לנו שטיחים ולהם לא ויום בהיר אחד יצאתי לחבוט שטיחים חבטטי בכל המרץ ממש נהנתי פתאו יוצא אלי השכן עם נשק..... הוא חשב שזה יריות.... חחחח אחד הסיפורים הכי מצחיקים שקראו לי....!!!!
1. מה חובטים במחבט...
מאת: חיים אנלין 10/03/2010
היו בתים שבהם שימש המחבט לא רק לחביטת שטיחים ושמיכות אלא גם כאמצעי חינוכי לדרדקים סוררים שנחבטו באחוריהם... אח - היו ימים...
 
|