סיפורים נוספים:


קהילת החרשים

קהילת החרשים היא קהילה אנושית בעלת תרבות וזהות חרשית. שפת סימנים ייחודית ומוגדרת כשפה עשירה בעלת כללי דקדוק ותחביר ככל שפה אחרת. זו שפה במרחב ומכילה בתוכה תבניות כף יד, הבעות, מחוות ומחסרים ככל שפה אחרת.

מנקודת מבט שלי כשומע, מתגלית קהילת החרשים כקהילה בעלת מכנה תרבותי משותף וגאווה להיות שייך לשבט החרשים.

במופע "רואים סיפור" שהוצג בשנה שעברה בתיאטרון הקאמרי, והשנה בפסטיבל מספרי הסיפורים בגבעתיים ובפסטיבל 100% אומנות, באולם "שבלול" בנמל תל אביב, אנו מביאים את סיפורה של קהילת החרשים דרך מסע שעורך מספר סיפורים שומע לעולם סיפורי החרשים. המופע התקבל בהתלהבות רבה והוצג בפעם הראשונה במסגרת פסטיבל 100%. ראה אחת הביקורות על המופע.

הבעות בשפת הסימניםהמספרת אורנה לוי מביאה בפנינו מעט מהעושר הלשוני הרב הקיים בהבעות הפנים בשפת הסימנים. קיימת הרחבה לדמויות ושמות אנשים בשפת הסימנים.
לאן אני שייך?הסופרת רחלי דרור נשר, מביאה לנו סיפור אחד מתוך ספרה 'בקר קפה טוב' בו גיבור הסיפור הוא כלב שאינו מוצא את עצמו ובסופו של דבר אינו יודע לאן הוא שייך.
על מספר הסיפורים בשפת הסימניםמעט על עולמו של המספר החרש בשפת הסימנים, על הסיפור ועל המרכיבים הסובבים אותו. קטע מתוך מאמר שלם על מספר הסיפורים בשפת הסימנים ועל קהילת החרשים בארץ. הכותב יהודה עצבה: הוא בעל נסיון בעבודה עם מספרי סיפ...
לראות סיפורמסעו של מספר סיפורים שומע לקהילת החרשים דרך סיפורי החרשים.
סיפורי חרשיםנביא כאן אסופה חלקית של סיפורי חרשים כפי שתועדו על ידי יהודה עצבה במפגשים עם חרשים וכבדי שמיעה, הן בשיחות אישיות והן בסדנאות למספרי סיפורים לחרשים וכבדי שמיעה ובמופעים משותפים עם מספרי סיפורים חרשים ב...
הסיפור של קהילת החרשים בארץפרטים אחדים מסיפורה של קהילת החרשים בארץ כפי שסופרו במופע "לראות סיפור" בהשתתפות מספרי הסיפורים מהקהילה.
 
|