אושר נחמני מימין במופע סיום סדנת מספרי סיפורים במרש"ל ירושלים. 4.4.2006

אושר נחמני

אני מביא את הפרטים הראשונים על הכותב והמספר ככתבם וכלשונם כפי שנשלחו אלי על ידו ואני מצטט:

שלום יהודה.
אני מודה לך מאוד על הזכות שהענקת לי להיות כותב באתר.
להלן כמה פרטים כפי שביקשת אתה רשאי לנסח זאת כפי שאתה רואה לנכון, קוראים לי אושר, כבר נושק ל 30 אבל מרגיש צעיר מתמיד.
סגן בדימוס, עובד סוציאלי בהווה ואבא לעתיד.
לא רואה כל כך טוב..ולא שומע כל כך טוב...וגם מחייך רק בחצי חיוך...
אבל זה לא מפריע לי לאהוב את הארץ על נופיה ואנשיה
ולנסות ולתרגם זאת לאותיות, מילים ואולי איזה פיוט..

החומר שובץ באתר בא', אדר,א', תשס"ח. 7.2.08.
 

לאחד מסיפוריו של אושר נחמני.


תמונת הרושם אושר נחמני.
© כל הזכויות שמורות

16. מחפש סיפורים של אושר
מאת: גיל מעיני 25/04/2011
אני החבר של אחות של אושר אם למישהו יש כל דבר שאושר כתב נא לשלוח לנו לmaayanyg@gmail.com
15. איש מיוחד
מאת: תמר סרוסי (מדמוני) 28/04/2011
הכרתי את אושר כאשר למדנו יחד בלימודי א"י בבר-אילן. אני מרגישה שהיתה לי זכות גדולה להכיר אותו, אדם שנוגע לך עמוק בלב, איש מיוחד , מלח הארץ בכל המובנים. חבר אמיתי, אוהב האדם והארץ. אני מרגישה שהעולם הפסיד נכס יקר. באמת כאב גדול.
14. לבנו עם המשפחה.
מאת: יהודה עצבה 26/04/2011
בשם אוהבי הסיפור ואתר מספרי הסיפורים אנו מרכינים ראש לשמע הידיעה המרה ומשתתפים בצער המשפחה. הייתה לי הזכות להכיר את אושר נחמני ככותב ויוצר בעל נפש רגישה. אוהב אדם וסביבה. אין ספק כי זו אבידה קשה והכאב גדול לכולנו. מן השמים תנוחמו.
13. אושר
מאת: רבקה איילון 28/04/2011
לימדתי את אושר לשון בכיתה י'. הוא ישב בטור השני בספסל הראשון, והיה כמה לדעת. במיוחד שימח אותי שאינו משקיע מאמצים גדולים מדי בתחום הדורש ידע שיש בו יותר משמץ של מכניות. זהו סוג של איזון נפשי מצד אחד התעניין, מצד אחר שמר כוחות למה שבאמת אהב (אז לא ידעתי מה עניין אותו, אבל הערכתי את המתינות אצלו). עניין אחר: אושר התייחס אל המורים כאל אנשים, ולא כאל גוזרי דין. היכולת לראות באדם מבוגר ככלל אדם לכל דבר, ולא נטע זר, היתה טבועה בו ביותר. הוא הרגיש, לדעתי, שכולנו ראויים לסלחנות, כצעירים וכמבוגרים. ראיתי את אושר גם לאחר המחלה. הוא סיפר לי שאינו מוותר על המשך השרות הצבאי. נראה לי שגם אמר שהמחלה קשורה במאמץ יתר שהשקיע בצבא. אני מקווה שאינני טועה, אבל לא היתה לו טענה לאיש, ולהפך: רק חיבה והבנה. אומר דבר נוסף: אושר סיפר לי שהחברה שהיתה לו לא יכלה לעמוד במצבו. הוא אמר זאת באופן אובייקטיבי. לא ידעתי שאושר לומד ספרות באוניברסיטה, תחום שאהוב גם עלי, לא ידעתי שהוא התחתן ושיש לו ילד שהוא פלא ילד. אני כל-כך מצטערת שלא הספקתי לשוחח איתו שוב על דברים, על כל דבר. אני מתרשמת שהוא הרגיש חזק בנפשו, ולא היה זקוק ל"מאשרי דרך". יש מצבים שאדם מרגיש בביטחה שיש לו מה ללמוד מאנשים אחרים. כך אני מרגישה לגבי אושר. כתלמידה מול מורה דרך. הכאב גדול, אך רק מי שחש כאביוכל גם להרגיש בד בבד את האושר שבהכרות הקצרה איתו, ולעיתים משהו משמחת החיים לו עצמו.
12. ברקים ורעמים
מאת: רבקה אביב 28/04/2011
אושר ,אף פעם לא נפגשנו אך אני כן מכירה אותך היטב דרך הסיפורים המיוחדים ,היפים והרגישים שלך. עצוב וחבל איך פרח כמוך נלקח אפילו השמים קודרים רועמים בורקים ,בוכים ואבלים .יהי זכרך ברוך .
11. יהיה זיכרך ברוך
מאת: מיכל קדוש 28/04/2011
אושר היה תמיד אדם אופטימי למרות כל מה שעבר מתקופת הצבא לא ויתר והמשיך ללמוד ולעשות הכל מאהבה ובהצלחה רבה. אושר השאיר חלל גדול במשפחה ואני מאמינה שלכל מי שהכיר אותו ואפילו לזמן קצר. יהיה זכרו ברוך.
10. אושר- זיכרו לברכה
מאת: אתי גל -כולה חברה של חנה 01/05/2011
הכרתי אותך מעט מאוד במראה אבל המון דרך אמא שלך,חנה, אישה קטנה אבל ענקית ,ענקית בנתינה לזולת ובאהבת חינם,פשוט אוהבת לאהוב את הזולת, וכמה שהיא אהבה אותך -אושר, זה קשה לתיאור, כמה הייתה מאושרת כשהיית מגיע לעשות את השבת עם לימור ואשחר-בבת עיניה ,כמה הייתה מתכוננת לביקורים שלכם,להכין את המטעמים שלימור ואתה אוהבים ובכלל לדאוג לכל הנוחות עבורכם , אני מאחלת לחנה ,לחנן ,ללימור, לאשחר, ללירן ,להדר ולאופיר שהקב"ה ישלח לכם ניחומים וירפא כל מכאוביכם- אמן סלע !!!!!!!! אוהבת אתכם מאוד !
9. אושר נפטר
מאת: רבקה 25/04/2011
אושר נפצע בתאונת דרכים בערב פסח תשע"א, ונפטר בשביעי של פסח. אדם גדול!
8. אושר, יהי זכרו ברוך
מאת: החברים משדה יעקב ללא תוכן 25/04/2011
7. באת לרגע והשארת פה נצח
מאת: עוזי בטיש 26/04/2011
אני זוכר שנכנסת לחד המוסיקה והוצאת הגיטרה והבאת אקורד בלוז שקרע לי את הלב. ככה אני אזכור אותך עם חצי חיוך מתוק ושלמות של אהבת האדם יהי זכרך ברוך אח יקר
6. ביי אושר
מאת: משפחה ללא תוכן 26/04/2011
5. ת.נ.צ.ב.ה
מאת: שרה כץ 27/04/2011
עוד מלאך נאסף אל השמיים אני מכירה אותך מימה שאימך הניפלאה תמיד סיפרה והיום מרגישה שתמיד היכרתי אותך.העולם היפסד.
4. בשמו נבואתו
מאת: נילי צור 27/04/2011
אושר יקר שלי.זכיתי להכיר אותך אדם מיוחד מעין כמוך.אינטלקטואל,בעל מודעות חברתית גבוהה ,מחשבה ויכולת ניתוח מעמיקה.אוהב ללמוד ,מוכשר ,טוב לב חברותי.משדר אופטמיות בכל מצב ואופן.ראיתי אותך ברגעים קשים .תמיד מצאת מילים של מתקוה.הענקת לאחרים כוח. הייתי מחנכת שלך שנתיים,פעמים רבות למדתי ממך דרך ארץ.היו לך דרך מיוחדת לנתח את המציאות . אוהבת אותך מאוד ויודעת שהבחירות שעשית בחייך גרמו לך סיפוק והגשמה עצמית.אולי ניתן להתנחם בכך שתמיד עשית את שאהבת. משתתפת בצערה של משפחתך הצעירה אשתך שלא הכרתי אך בטוחה אני שהיא מיוחדת כמוך,הוריך אחייך ובנך הרך בשנים. תהי נשמתך צרורה בצרור החיים.
3. על זכייה והפסד
מאת: יניב 27/04/2011
אושר, אני לא אשכח את היום בו ראיתי אותך מבעד לחלון ביתי הישר למפגש ההיכרות הראשון שלנו. אותו יום הרגשתי שזכיתי. היום, אני מרגיש שהפסדתי... הכאב חד וחודר. ואין יותר מה לומר. אתה חסר!
2. ילד מיוחד
מאת: סימה מיבנה 28/04/2011
בתור ילד כשגרת ביבנה תמיד התפעלתי מהשלווה שלך מהאורך רוח ומהחכמה שלך. אבל זה גם בזכות ההורים המדהמים שלך . פגשתי אותך מספר פעמים בבגרותך ולאחר שאיבדת את ראיתך וזכורה לי תשובה שעד היום אני נוצרת בליבי "אני לא מרגיש נכה"אופטמיות כזאת ראויה להערצה
1. אושר יקר
מאת: מורן 26/04/2011
הייתה לי זכות גדולה להכירך! ת.נ.צ.ב.ה
 
|