קופת ק.ק.ל

נכתב על ידי: יהודה עצבה

לצפייה בסרטון:לפני למעלה ממאה שנה, התחילו, או יותר נכון המשיכו בגאולת האדמות בארץ ישראל. הקרן הקיימת דאגה לגאול את האדמות, ואנחנו, כולנו כל היישוב נרתם לזה. אני זוכר בשיעורי קבלת שבת ביום שישי, היינו יושבים סביב יחד עם המורה ושרים שירי אהבת הארץ והמורה הייתה מעבירה את הקופסה הזאת בין התלמידים והיה צריך לתרום חצי גרוש, כל ילד היה חייב להביא חצי גרוש ואם לא היית מביא חצי גרוש המורה הייתה רושמת -חייב חצי גרוש לקרן הקיימת לישראל. ומה, בדחילו ורחימו היינו תורמים את הכסף ומתפללים, יותר נכון שרים בתפילה, בתמימות, כולנו יחד.

אספר לך הילדה וגם לך הילד

איך בארץ ישראל אדמה נגאלת

דונם פה ודונם שם, רגב אחר רגב

כך נפדה אדמת העם, מצפון עד נגב.

והמשך הבתים:
על הקיר תלויה קופסה,
זו קופסת התכלת,
כל פרוטה שנכנסה,
אדמה גואלת.

איזו תמימות- חשבנו באותם ימים, איך ומה וכמה שיותר לתת למען המולדת קראנו לזה. היינו דור תמים, נאיבי. אבל בזכות התמימות הזאת, הפשטות הזאת הגענו למדינה הנפלאה שיש לנו. בואו נשמור עליה.

 

 


© כל הזכויות שמורות

3. אספר לך הילדה ולך הילד
מאת: רבקה אביב 23/07/2010
השיר הראשון שלמדתי לשיר בשנת 1957כשעליתי לארץ מפולין לקרית שמונה ילדה בת 6זה השיר "אספר לך הילדה ולך הילד איך בארץ......" שיר ראשון בעברית שהשאיר עליי רושם חזק ואהבתי מאוד מאוד לשיר אותו ובמיוחד כפי שציינת חיכיתי לימי שישי לשיעור האחרון שיעור "חברה" המורה נתנה לי את התפקיד לעבור עם קופסת קרן הקיימת ולאסוף מכל התלמידים......לפני מספר חודשים קניתי לנכדיי קופסת קרן קיימת וסיפרתי להם את סיפורי הקופסה....עם המשמעות..
2. K.K.L.
מאת: Sarah Azmanov ללא תוכן 23/01/2010
1. K.K.L
מאת: Sarah Azmanov 23/01/2010
Yes, Yehuda! We have to! I remember the "Blue Box" and our innocent belief in its power to bring us the desired State! It is a good Reminder.
 
|