הפרימוס המכשיר לבישול.

ברגע ששמענו את אימא מדליקה את הפרימוס ידענו שיום חדש הפציע בבית. הפרימוס שימש לבישול, לרחצה ולחימום דודו המים ביום הכביסה. כמעט כל היום נשמעה לחישתו של הפרימוס. בערב ששמענו את הפס...פס..פס של כיבוי הפרימוס ידענו שיום פעילות הסתיים בבית ואפשר ללכת לישון.
© כל הזכויות שמורות

3. והיה עוד פרימוס
מאת: איתי פלאות 21/09/2011
זה הדייר השלישי באוהל בקיבוצים שצורף לזוג שגר באוהל, למגינת ליבו של הזוג.... הוא נקרא פרימוס כנראה מפני שלפרימוס היו שלוש רגליים
2. תבשילים טעימים-בפרימוס
מאת: רבקה אביב 26/07/2010
כאשר עלינו בשנת 1957הישר לקרית שמונה אימי עליה השלום בישלה את התבשילים על הפרימוס והם היו כה טעימים שעד היום הטעם שלהם בפי,אחרי מספר חודשים החלה לבשל לחברי הנהלת סולל בונה שבאו כל צהריים לאכול אצלינו בבית (ברכבת)שקראו אז למבנה,והמיטה הפכה להיות שולחן עם מפה גדולה,זכור לי שהחברים של סולל בונה רובם גרו בחיפה מיום א' עד יום ו' עבדו בקרית שמונה ואכלו בהתלהבות מהתבשילים שאמא בישלה על הפרימוס אשר זכור לטוב ולא הפסיקו להחמיא כמובן תמורת תשלום הארוחות חיינו נראו מעט יותר טוב.
1. היה עוד פרימוס
מאת: חיים אנלין 10/03/2010
הרעש האופייני של להבת הפרימוס (בניגוד ללהבת הפתיליה השקטה) הביא לכך שמטוסי הסיור הראשונים של חיל האוויר מסוג "אוסטר" כונו "פרימוסים" בשל מנועיהם המטרטרים.
 
|