גלויות שלמה נרינסקי.

אוסף גלויות נדיר באיכותו שהודפס בהדפסי אבן ויצא לאור בשנת 1921, בירושלים. הגלויות צולמו על ידי הצלם שלמה נרינסקי והן בספיה בצבעי חום וירוק.באוסף למעלה ממאה גלויות בצבעי ספיה, בגווני ירוק וחום. אין יודעים כמה גלויות בדיוק הופקו לסדרת הגלויות המעניינת הזו. יש מחסור מסוים במספרי גלויות אחדים. הגלויה מביאה עימה סיפור של אדם ומקום בארץ ישראל. גלויות רבות הופקו וצולמו על ידי חברות וצלמים רבים בארץ ישראל. תערוכה של אוסף הגלויות התקיימה במוזיאון לצילום בתל חי.
שדרות רוטשילד בתל אביב 1921
גלויה מס' 13 בסדרת הגלויות של הצלם שלמה נרינסקי. הגלויה היא ב'ספיה' בצבע ירקרק. קיימת גם גלוייה בצבע 'ספיה' חום.
סירות הדייגים לפנות ערב
גלויה מס' 12, בסדרת הגלויות של הצלם שלמה נרינסקי. הגלויה יצאה לאור בשנת 1921.
יהודי מאיזמיר
עוד גלויה בספיה ירוקהמשנת 1921, בסדרת הגלויות של שלמה נרינסקי. מספרה הוא 43.
יהודי מערבי
גלויה זו היא מתוך סדרת הגלויות של הצלם שלמה נרינסקי. תאריך הופעתה הוא 1921. מספר הגלויה המופיע בסדרה זו הוא -10. ראוי לציין כי באנגלית מופיעה הגלויה תחת השם 'יהודי ספרדי'.
יהודי תימני
דמות יהודי תימני. בהוצאת נרינסקי. הדפסת אבן משנת 1921
בדווי
זוהי תמונה של בדווי. על פי הצילום אנו יכולים להתרשם מפריטי הלבוש שהיו באופנת שנת 1921, היא שנת ההוצאה לאור של הגלויה וכמה שנים קודם לכן.
על הגורן
תמונה יפה ומעניינת ונראה שיש כאן שילוב של יהודים וערבים על הגורן. התמונה צולמה כנראה באחד העמקים בארץ.
בסיס מגדל אנטוניה
בצילום מופיעות הכתובית באנגלית ובערבית בלבד, כאשר במרבית הגלויות מהסדרה מופיע שם המקום המצולם בשלשו שפות. כנראה שכאן לא מופיע השם בעברית משום שהמקום אינו מהווה אטרקציה ליהודים.
עמק יהושפט
במקור מופיעים שמות אחדים כמו עמק יהושפט, או מורדי הר הבית כאשר הכוונה כאן כנראה למורדות הר הבית, יש גם ציון לקבר אבשלום
סבא ונינו
גלויה מס' 41, בסדרת הגלויות.
קבר זכריה
הצילום בוצע כמובן בירושלים והמקום מיוחס לקבר זכריה הנביא. ספיה חום. יש מייחסים את איכות הגלויה וטכניקת העבודה להדפס אבן.
הזורה
בת המזרח
גלויה מס' 23 בסדרה. צילום נערה עבריה בבגדי רועה כפי שהצטיירה בעיני הצלם. בידה השמאלית המטה לגירוש חיות רעות ולהגנה בפני הסכנות שבדרך ובידה השניה חליל הרועים להנעים את השעות הרבות של שהיה עם העדר מחוץ ...

 
|