במפגש

סיכום המפגש הראשון

נכתב על ידי: יהודה עצבה

לשמיעת סיכום המפגש הראשון:

שלום רב למשתתפי ומשתתפות הסדנה האינטרנטית היקרים.
 
אז זהו. צלחנו את הפגישה האנושית הראשונה שלנו. בפגישה השתתפו למעלה מעשרים מספרות ומספרים אוהבי עולם הסיפור.
הייתה פגישה מרגשת ותוך כדי אכילה ושתייה גם קפה ועוגות החלה סדרת הסיפורים האישיים להכרת כל משתתף ועולמו הסיפורי. לאחר סבב ההיכרות למדנו על העושר האנושי והמקצועי בתחום הסיפור הטמון בכל אחד מאיתנו.
נתקיים דיון על האפשרויות החדשות והאתגרים שמעמיד בפנינו האינטרנט מנקודת המבט של המספר העומד בפני קהל ואו לשם שינוי האינטרנט
דנו באפשרויות שמביא בפנינו האינטרנט הן בתחום היצירה והן בדרך לקהלים השונים. כדוגמה האזנו לתסכית הנפלא של אביגיל רובין     'בדיחות לשעת לילה' כדוגמה של הפיכת סיפור לתסכית רדיו. מרגלית טובי הדגישה את חשיבות האינטרנט לעולם העוורים. בין לבין שמענו את סיפורו הייחודי של המספר אמיר חרש 'ממנוע'.
( הסיפור תועד בוידיאו ובבוא הזמן ישובץ באתר ) חלק חשוב מהדיון נגע בדמיון היוצר שמאפשר המרחב האינטרנטי העצום החובק יבשות שפות ומספרים ממקומות שונים ומגוונים ואפשרויות הקשר האינטרנטי איתם דרך הסדנה.
שלוש שעות הדיון חלפו מהר מדי, הזמן הקצר של המפגש לא איפשר לנו להביא עוד סיפורים רבים ורעיונות נוספים כמו 'קופסת הסיפורים המשפחתית' המובאת באתר הסיפורים על ידי אילן ענבר ונושאים רבים אחרים. כל זה ועוד במגשים הבאים או נכון יותר בפעילות הסדנה האינטרנטית שלנו.
נתקיים דיון על משמעות וחשיבות האינרטנט כמרחב עבודה יוצר לאוהבי הסיפור. נשמעו דעות שונות ומגוונות ומכולן עלה הצורך להתמקצע יותר בהכרת הציוד הטכני ( מכשיר ההקלטה והיידע להוריד קבצים קוליים למחשב וכן לימוד הטכניקה של ציעוד בוידיאו והורדת סרטי וידיאו לאתר וליוטיוב.
רבים הביעו את הצורך למפגש עבודה נוסף בו נלמד את הצד הטכני של העשרת ושילוב התכנים הסיפוריים באינטרנט.
כן נקבע כי יש צורך להתמקד בנושאי לימוד מעולם ההיגד הסיפורי המעניינים אותנו וללמוד אותם לעומק.
הוטל על יהודה עצבה, יחד עם המספרת מרגלית טובי והמשורר יוסף עוזר להציע את נושאי העבודה והלימוד הבאים לדיון בפני גולשי הסדנה על מנת לגבש את מתווה הלימוד יחד.
במקביל הובהר לכולנו כי אחת ממטרות הסדנה האינטרנטית היא להעריך את החרות האישית לכל אחד ליצור בזמן ובמקום הנוחים לו, ולהביא נושאים החשובים בפני כולם.
אז זהו. הסדנה פתוחה, פתוחה לכל רעיון שתרצו להביא או לדון בו אתם מוזמנים.

© כל הזכויות שמורות
כ"ד, חשוון, תשע"א. 1.11.10
8. היה טעים ומחכים
מאת: אילן ענבר 05/11/2010
איזה מרק-טעים ,טעים. וכמו המרכיבים השונים של המרק - כך גם מגוונים היו החברים במפגש. צעירים וצעירים יותר, ותיקים ומתחילים, אוהבי אינטרנט וחוששים ממנו. אבל מה שבטוח כי יש כאן התחלה של משהו שאם נדע להזין אותו כל אחד מאיתנו יגדל ויצח לטובת כל עם ישראל
7. לזוג המקסים סואלי ויהודה
מאת: רבקה אביב 03/11/2010
וואי...ווואי...וואי...כמה היה נעים כמה היה עינייני כמה היה מרגש כמה היה טעים כמה היה מהנה אינני מפסיקה לחשוב על המיפגש המרתק אשר עבורי הוא עולם שונה מיוחד חדש עולמם של המספרים ונראה לי גם המספרים עצמם הם אנשים מיוחדים נעימים חמים ואני מרגישה כבת כפר אשר מגיעה לעיר ופיה מלא מים ,פליאה ולומדת כיצד להנות מכך....אמנם הדרך ארוכה יש הרבה מאוד מה ללמוד אבל אני שמחה ומאושרת מכך כפי שציינתי אשריי שזכיתי לכך סיפרתי לכל העולם ואשתו איזו חוויה חוויתי בערב הזה מודה לך מורי היקר .איזה כייף שיש המון חברים...המון חברים....בכל מני צבעים.....היו ברוכים.
6. מכל מלמדי השכלתי
מאת: דינה דנון-דאבוש 03/11/2010
שמעתי ברוב קשב את כל המשתתפים בסדנה וחשתי שאני מכירה אותם מזה זמן רב אף שכשהגעתי הכרתי רק את רבקה אביב. מספרים נעימים. כל אחד שומר על סגנונו האישי המיוחד לו. והחיבור של פסיפס זה יוצר הרמוניה נפלאה שמנצחה הוא יהודה עצבה בעזרתה החיונית של סואלה. ככל הנראה עם מספרי הסיפורים הוא עם יחיד ומיוחד.
5. מפגש הסדנה
מאת: אילה 01/11/2010
היה זה מפגש מענין, נחמד היה לפגוש חברים ותיקים וחדשים.
4. מפגש הסדנה
מאת: אילה 01/11/2010
היה זה מפגש מענין, ומקוה שיהיה לזה המשך, נחמד היה לפגוש חברים ותיקים וחדשים. האירוח היה חם, לבבי וטעים, ויהודה ורעיתו מקסמים כתמיד ומתמיד
3. מפגש מוצלח
מאת: אביגיל 01/11/2010
המפגש אמש היה מוצח ונעים מאוד מאוד. כיף להכיר כל כך הרבה אנשים מוכשרים שאוהבים ויודעים לספר סיפורים. האירוח היה חמים ונעים ונהנתי מכל רגע! כל הכבוד ליהודה ורעיתו המקסימים!!
2. תודה רבה רבה רבה
מאת: משה גלזר 01/11/2010
תודה על אירוח נפלא וחם. היה מאוד מעניין לשמוע ולהכיר מגוון אנשים שהמשותף להם הוא אהבת סיפור הסיפורים. בברכה משה
1. לכולכם
מאת: יפה פלז 01/11/2010
וכי היה לכם ספק בהצלחת המפגש ? ועכשיו לכל תגובה שאני קוראת אני מדביקה פרצוף ומלבישה בגד וכך היא מקבלת משמעות אחרת. היה כיף לפגוש את כולכם וזו בודאי רק ההתחלה. ולמארחים הנעימים תודה ממני על האירוח הנפלא. להתראות - יפה פלז
 
|