סיפורים נוספים:


מספר הסיפורים, נעים בכבוד.

נעים בכבוד

המספר העממי נעים בכבוד נוהג לספר את סיפוריו בבית הכנסת. במקרים רבים הקהל מסרב לחזור הבייתה לאחר התפילה ללא הסיפור היומי מפיו.

בשיחות ובמפגשים הרבים שקיימתי עם המספר העממי נעים בכבוד, תעדתי סיפורי עם רבים ומרביתם סופרו בהקשר לאירועים אקטואלים ושמשו התייחסותו של המספר לאירועים אלה.

חשוב שאדגיש כי כמעט ולא נעשתה עריכה לשונית בסיפורים עצמם, זאת על מנת לשמור על רוח הסיפור העממי. בל נשכח כי כוחו של המספר העממי, באתנחתות שהוא עושה בסיפור, בג'סטות ובחזרה על מילים.

 מרבית סיפוריו נשלחו  לארכיון הסיפור הישראלי על שם דוב נוי באוניברסיטת חיפה.

 

 

'חרפת רעב' סיפור לפוליטיקאיםסיפורו של המספר העממי נעים בכבוד. סיפור המתאים לימים אלה של בחירות. הסיפור שובץ באתר ב - מוצאי חג הסוכות תשס"ט.
האדם שחיפש את מזלוזהו סיפור שכל מטרתו להאיר את עיני המאזין כי המזל מאיר לנו פנים במקומות ואירועים רבים בחיינו. עלינו רק לנצל הזדמנויות אלה. הסיפור תועד בתאריך: 11.11.01 שעה שבע ושלושים בבוקר.
לב האםתאריך: 1.9.01. שעה: 7 בבוקר. נעים בכבוד: - בא לספר סיפור בעקבות פיגועי התופת הקורים בימים אלה בארץ על ידי ילדים מתאבדים ההופכים פצצות חיות.
מעשה בשני שכניםהשעה: שבע ושלושים בבוקר. התאריך: 25.2.02 נעים (ממהר) נספר את הסיפור ונלך.
השכנים הקנאיםסיפור שנרשם במשרדו של המתווך מורנו יוסף במרכז כלל בירושלים בתאריך13.7.01. בשעה 13.00. מספר: נעים בכבוד. רושם: יהודה עצבה (נוכח השכן מר יוסף מורנו).
העכברים השכניםהתאריך: 17.11.01. שעה 7 בבקר.
סיפור הרועה שלא רצה לעבודסיפורי חכמת חיים ואמונה התאריך: 13.2.02. שעה: שבע בבוקר. שוחחנו הבוקר על עניינים כלליים וכאשר סיפרתי לנעים על הסדנה למספרי סיפורים לחרשים שאני קשור בה. התחיל מספר לי את הסיפור הבא.
ציפור וציפורהתאריך: 18.11.01 שעה 7.30 בבקר.
סיפור המלך והשיכורבתאריך 10.7.01, תוך שיחה שגרתית על המצב הפוליטי טען שלצערו פוליטיקאים גדולים שלנו עדיין לא מכירים את ערפאת ולא יודעים שהוא טרוריסט ולחיזוק דעתו סיפר לי את הסיפור על השיכור והמלך.
הארון אל ראשיד והסנדלרהתאריך: 9.12.01 השעה: שבע ושלושים בבוקר. נעים פותח בשיחה בנושאים כלליים ומספר כי הוא יליד זאכו שבכורדיסטאן ועלה לארץ בגיל 11 ויחד עם משפחתו, הגיע ל"שער עליה" ומשם למעברה בתלפיות שבירושלים. בילדותו שמע...
סיפור המלך והנגרהשעה: שבע ושלושים בבוקר. התאריך: 12.2.02 מחדשים את עידן הסיפורים. נעים: - מה רציתי להגיד לך? יהודה: - למה אתה בא לספר לי סיפור. נעים: - אתמול בלילה דווקא חשבתי על זה. איך נעשה לו פתיחה (לסיפור) שיהיה ...
אלכסנדר "אבו קרנן"
סיפורי נעים בכבודפרטים על המפגש בין הרושם והמתעד, יהודה עצבה. לבין המסרן ומספר הסיפורים העממי, נעים בכבוד. התיעוד מביא פרטים על המספר ועולם סיפוריו.
 
|