צלליות של חיות

מלכודת עכברים.

נכתב על ידי: יהודה עצבה, על פי סיפור עממי

 
עכבר אחד הביט סקרן מהחור שבקיר אל האדון ואשתו כשהם פותחים חבילה ומחייכים. לתדהמתו הרבה הבחין כי בתוך החבילה הייתה מלכודת עכברים מיוחדת במינה, עם קפיץ משוכלל בתוכה.
העכבר הבין כי סכנה גדולה אורבת לו ומיד רץ החוצה וסיפר לתרנגולת בבהלה את אשר ראו עיניו. אנא עזרי לי פנה בבקשה נואש אל התרנגולת.
 
- אני מבינה את מצבך הקשה ואין לי כל עניין במה שאתה מספר לי. הבעייה היא שלך ואין היא נוגעת לי כלל, הגיבה בביטול ובשלוות נפש התרנגולת.
ברוב ייאושו רץ העכבר אל הרפת והסביר את חומרת המצב לפרה. – מו, מו געתה הפרה והמשיכה ללחוך את החציר העסיסי כאילו אין לנושא כל נגיעה אליה.
שב העכבר עצוב לחורו והלילה ירד.
 
פתאום נשמע רעש חד והקפיץ של המלכודת שוחרר. קמה אשת האיכר לראות מה נלכד בתוכה ופתאום חשה בהכשת הנחש. הסתבר כי זנבו של הנחש נלכד בקפיץ וגרם לכך שהנחש יכיש את בעלת הבית.

מצבה הרפואי הלך והדרדר ועל פי הוראת הרופא נאלץ הבעל לשחוט את התרנגולת כדי להכין מרק בריא לאשתו. משך הזמן באו רבים לבקר ולשאול לשלומה ואז נאלץ בעל הבית לשחוט גם את הפרה כדי להכין אוכל לאורחיו הרבים.
 
מסקנה: אם שכנך או חברך באים לבקש עזרה, מוטב לא להתעלם ולומר אין זה שייך לנו. כדאי ללמוד מסיפור פשוט זה להקשיב לצרתו של האחר ולסייע לו, שלא יארע לנו מה שאירע לפרה ולתרנגולת.

מה אתם אומרים?
 

© כל הזכויות שמורות
א' אייר, תשס"ז. 19.4.07.
6. סיפור טוב
מאת: גיא נחום 15/01/2017
סיפור ממש מעניין
5. מלכודת העכברים
מאת: רון פינגל 19/05/2014
לפי דעתי סיפור זה הוא משל מכיון שיש בו האנשה. חיות מדברות אחת עם השניה ויש בו מסר שחייבים לעזור אחד לשני.
4. מלכודת עכברים
מאת: נהוראי ברק 17/05/2014
לדעתי הסיפור הנו משל מכיוון שבסוף הסיפור, נלמד לקח חשוב שצריך לעזור לחברים ולא להתעלם מהם.
3. עילאי ב
מאת: עילאי 10/05/2014
הסיפור הזה הוא משל
2. מהו מקור הסיפור
מאת: יהודה עצבה 27/02/2014
אכן שאלה מעניינת לגבי סיפור זה, או לגבי סיפורים אחרים. מיהו מחבר הסיפור? זו שאלה חשובה ביותר. אנו מודעים לכך כי סיפורים רבים הם בבחינת 'נחלת הכלל' אין יודעים מי הוא המחבר הראשון של הסיפור. משך הזמן נרשמות גירסאות רבות ושונות של הסיפור. כל גירסה היא יצירה נפרדת של מספרה או כותבה. האומנם?
נשמח לקבל התייחסותכם לסוגיה חשובה זו.
1. question
מאת: Gal 17/05/2009
do you happen to now who wrote this story in the origin than you
 
|