שקיעה - זריחה - אור. צילום: יהודה עצבה

נהר האור

נכתב על ידי: ציון מיארה

 לכל אחד יש עננה קטנה במעגן של הנהר האור. כל אחד יכול לשוט על גבי העננה. בנהר האור ניתן לשוט במעלה נהר האור עם הזרם או במורד נהר האור נגד הזרם. לכל אחד לאורך, יש פינות גלויות ונסתרות אליהן יכול הוא להגיע כאשר זקוק הוא למנוחה או ליד מלטפת אשר לעיתים יקבל ממנה (כאשר יבקש) כח, עצה או חיוך שיאפשרו לעננה להמשיך לנוע.
פעמים רבות לקחתי עננה כדי לשוט בנהר האור כאשר עליתי במעלה יכולתי לראות את עתידם של תופעות. ראיתי פרפרים מגדלים כנפיים בתוך הזחל כדי לעוף. ראיתי פרחים מתכוננים לפקיעה מתוך חשכת האדמה. באחד ממסעותיי בנהר האור הגעתי לעיקול, מסע זה היה במורד, לא רציתי להמשיך, אך קול מלטף קרא לי "בא, אל לך לפחד" העננה מכוח בלתי נראה המשיכה לשוט בנהר האור מעבר לעיקול הפחד, לא יכולתי לעצור את שטף רגשותיי ודמעותיי.
אור נגוהות הקשה עלי לראות את פני המלאך ברקע נהר האור, שלט קטן החזיק בידיו המלאך רק ממרחק נגיעה ניתן היה לקרוא : חיוך של תודה להקדיש חיוך של תודה אני יודע למי, להקדיש חיוך של תודה אני יודע על מה ולמה, להקדיש חיוך של תודה אני יודע כמה ומתי, להקדיש חיוך של תודה לעיניים ופנים הממלאות אותך באור, בעיקר כאשר אלו באים בהפתעה לחדרך העצוב. לחיוך של תודה אין משקל או נפח ואין כלי למדידה, אך מי שזוכה לכך, מרגיש את האהבה ממלאת את חייו.

לפתע הרגשתי שיש עמי בתוך העננה מכורבל ומחבק מלאך "קח אותי עמך מחר למסע בנהר האור, בבקשה". התכוננתי למסע נוסף בנהר האור הפעם לקחתי עיפרון וניר אמרתי שלא אשכח דברים וחוויות שאעבור בדרכי בנהר האור העננה סירבה לצאת את המעגן, השתוממתי וחיפשתי מענה התשובה הגיעה בדמות המלאך מהמסע הקודם. לא התכוונת לצאת בלעדי שאל בתמיהה והתכרבל לו באחת הפינות.
 
במסע היום לא יהיה לך צורך בכלי כתיבה, אמר המלאך. היום נלמד קטע השייך לרומו של עולם, תוכל לפרש פרוש אחד למה שתראה ותקרא, קח עמך את פרוש הפשט של הנאמר והכתוב. ללא כל התראה מוקדמת יצאה העננה לשוט בנהר האור ישבתי ספון ותוהה מדוע לקבל את הפשט ולאן פנינו מועדות קבלת הדברים בפשטותם מקלה רבות על החיים בעולם החומרי ולכל אדם יש מדריך המלווה אותו, רצוי להיעזר בו וללמוד ממנו. לאחר זמן הבנתי שהתשובות לשאלותיי הפנימיות באות מהמלאך המלווה. בנהר האור אין תחושה של זמן ומקום, היינו בתוך ענן סמיך וחשוך רק כתובת אחת האירה את המקום, לא ניתן לתאר את עצמת החוויה, "שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד: כִּי מִימִינִי, בַּל-אֶמּוֹט".

הכרתי את הפסוק ידעתי שכתוב הוא בספר תהילים אך מהו עבורי שלוש פעמים היית קרוב לעולם שמעבר, אך אלוהים רצה אותך כאן מהו משמעות הפסוק עבורי ובכלל, שאלתי בקול חלש אך ברור צריכים אנו להמתין להתפזרותו של הענן כדי לקבל את התשובה. מעולם לא יצאתי מהעננה אך בפרץ בלתי מוסבר מצאתי עצמי יושב על גדת נהר האור ומקשיב לשיחה בין שניים, "שִׁוִּיתִי משמעו העמדתי/שמתי כלומר העצמה והכוח הפנימי באים מהעמדת האלוהים במחשבותיך תמיד", אמר האחד, "בַּל-אֶמּוֹט לא אפול, כאשר ה' לצידי" קבע השני. השני הוא המדריך שלך אמר לי המלאך בשובי אל העננה, שמו שמעון. מי זה שמעון? לפני כ-4 שנים המליצו לי לפגוש מישהו (בצפת) עם כוחות מיוחדים, נסעתי אליו לפגישה, במהלך הפגישה לפתע הוא שואל אותי מי זה שמעון? אם אני מכיר מישהו כזה?! אמרתי לו שיש מישהו שעובד איתי בשם זה, "אני מתכוון למישהו מיוחד" ענה האיש. אמרתי לו שאין לי מושג, ונפרדנו לשלום. לאחר מספר חודשים פגשתי לראשונה את חגית לפתע היא שואלת אותי מי זה שמעון ומה הקשר שלך אליו? עניתי לה את אותה תשובה, וספרתי לה על הבחור מצפת, "שמעון הוא המדריך והמלווה בוא תנסה ליראות אותו" ואכן ראיתי בדמיוני איש גדול ומרשים שנתן לי חיבוק מאמץ, מאז אני פוגש אותו כל פעם שאני זקוק לעצה או לעזרה, בדרך כלל אני פוגש אותו אצלי בלב פנימה. (זה לא מקרה שנשאלתי על ידי שני אנשים שאין שום קשר ביניהם לגבי אותה דמות ושמעון קיים תמיד בסביבתי ומתי שאני זקוק לו).
 
יום נהדר כל הזכויות שמורות צים.

יהי אור. צילום: יהודה עצבה
© כל הזכויות שמורות
כד' ניסן, תשע"ו. 2.5.16
 
|