סיפורים נוספים:
צילום זיכרון של רבי אברהם רוקח, זקן הרוקחים בירושלים. נפטר בשנת תרע

סיפורו של שואב המים הזקן

 היה היה שואב מים זקן בכפר. יום יום היה מעמיס על גבו שני כדי חרס גדולים והולך אל המעין לשאוב מים. כשהכדים נתמלאו היה הולך ועולה אל הגבעה הגבוהה בכפר ושם מוכר מים לכל בני הכפר.

ושני הכדים היו שונים זה מזה. כד אחד חדש ממורק ויפה ואילו הכד השני ישן, מצולק, מכוער בשל השנים הרבות שהשתמשו בו וסדק ארוך לרוחבו.

מדי יום היה הכד החדש צוחק ולועג לכד הישן-כמה שאתה מכוער וישן. הגיע הזמן ששואב המים יחליף אותך באחד כמוני חדש ויפה, כמה שאתה מצולק וסדוק. חבל על הזמן לשאוב אתך מים כי ממילא עד שאנו מגיעים למעלה הגבעה לא נותרים בך כמעט מים. ככה היה הכד החדש ממרר את חייו של הכד הישן ומטיח בו עלבונות. לאט לאט חילחלו הדברים לליבו של הכד הישן. מי יודע? חשב בליבו. אולי הגיע הזמן ששואב המים באמת יזרוק אותי וייקח לו כד חדש.

יום אחד אזר הכד הישן אומץ, ניגש אל שואב המים הזקן ואמר לו – למה לך אותי? קח לך כד חדש במקומי, כך תוכל להעלות שני כדים מלאים תמיד לראש הגבעה, הגיע הזמן לזרוק אותי, איני בעל ערך יותר, אני ישן, מצולק וסדוק.

הביט שואב המים הזקן בכד הישן ואמר לו – בוא, בוא רגע, הבט אל הגבעה למטה, רואה אתה את השביל המתפתל במעלה הדרך מן המעין עד כאן. ורואה אתה לצד הדרך את שורת הפרחים לצד הדרך. אתה יודע, כל יום כשאני מעמיס על כתפי את שני כדי המים ןקשה לי מאוד הדרך, יש רגעים שאני עומד להתמוטט, אבל כשאני רואה את הפרחים המקסימים והיפים האלה אני מקבל שוב כוח.

 ומי אתה חושב משקה את הפרחים האלה?


© כל הזכויות שמורות

5. מושלם!!!!
מאת: תהילה 21/04/2016
עשיתי קייטנת פסח וביום כל כך חם הם רצו סיפור אז חיפשתי סיפור על מים ומצאתי את זה לא הכרתי אותו לפני אבל כשסיפרתי להם התרגשתי כל כך מהסוףץ סיפור מהמם ומרגש שהעביר בי צמרמורות אין ספק. בנוסף לקחתי את הסיפור למקום אחר ואמרתי להם שהמוסר השכל פה זה לראות בכל חבר את היתרונות ולא רק את החסרונות כי כל ילד הוא פרח בעצמו :]
4. שואב המים הזקן
מאת: בתאלושש 15/09/2013
זה בדיוק הסיפור שאנחנו עכשיו לומדים בשיעור שפה
3. אהבתי, אין כמו פרח לשאיב(פ)ת
מאת: מרסל 09/06/2012
חמצן לחיים
2. ישר כח!!!
מאת: טליה 29/06/2011
סיפור מרגש עד דמעות!! הסיפור הצליח להעיר בליבי להקות של פרפרים...חזק!!!!
1. סיפורו של שואב המים הזקן
מאת: אסתר הדסה 30/03/2011
חשבתי שלבסוף יאמר הזקן שבזכות הכד הסדוק שהמים מתרוקנים מימנו בדרך מצליח הזקן לעלות לראש הגבעה פחות משקל. אך הסיום שמצא המספר הרבה יותר נוגע ללב
 
|