הגומות של סבתא

סבתא הייתה האישה שהכי הערצתי בילדותי, אחת הדמויות שתרמו רבות לחיי. סבתא הייתה אישה שאהבה מאוד את החיים היא אהבה לצחוק ואמרה שצחוק בריא עד היום אני זוכרת את צחוקה ואת מלותיה חיים פעם אחת למה לא לצחוק ליהנות מכל רגע. כשסבתא חייכה הרגשתי שכל העולם מחייך אלי , אני מביטה אני מסתכלת באלבום התמונות המשפחתי ובכל פעם צדה עיני שתי גומות יפות. שתי הגומות של סבתא שלי. ואני נזכרת אז שהייתי קטנה החיוך המלאכי שעיטר את פניה של סבתא.

ואני זוכרת ששאלתי את סבתא בפעם הראשונה שגיליתי שיש לה גומות - סבתא מאיפה הבאת את הגומות שאלתי אז... וסבתא השיבה: פעם... מזמן .. כשהייתי קטנה הסבירה עבר רוכל ליד הבית שגרנו ובתוך העגלה העמוסה בכל מיני שמטס - יעני גרוטאות חפצים שאנשים אחרים לא היה להם בהם שימוש. צעק אותו רוכל אלטע זאכן, אלטע זאכן. ובעגלה הייתה ילדה קטנה לבושה בגדים בלויים, עיניים שחורות ויפות וגומות. היי גם לך יש גומות כמו שלי, גומות יפות. סבתא צבטה קלות את לחייה השמנות של הילדה. הוסיפה לשאול את הילדה מאיפה לך הגומות והילדה השיבה מלאך קטן ישב בבטן של אימא והביא לי גומות. איזה יופי והילדה שאלה את סבתא ולך מי הביא גומות. סבתא ענתה לה אז... קיבלתי אותם במתנה. וכך נפרדה סבתא מהרוכל ומהילדה כשהיא מנפנפת לה לשלום - גם אני רוצה אמרתי, גם אני רוצה גומות כמו שלך ומרוב שנדנדתי לסבתא שגם אני רוצה גומות הציעה סבתא שכל יום אלך למראה אלחץ על שתי הלחיים כמה דקות ואחרי חודש היא אמרה יהיו לך גומות יפות (ואת הסוד הזה היא אמרה לי באוזן רק לי)

ואני ילדה תמימה שכל כך רצתה גומות כל יום משך כמה דקות עשית בדיוק מה שסבתא אמרה לי. חודש עבר אין גומות, חרטה ברטה. באתי לסבתא מאוכזבת  - סבתא, סבתא הבטחת לי שאחרי חודש יהיו לי גומות. סבתא חבקה אותי ואמרה - נכדתי המתוקה אם במשך חודש לא נהיו לך גומות, כנראה שלא יהיו לך בכלל. מי שנולד עם גומות נשארות לו גומות ומי שלא אין לא. תראי איזה עיניים שחורות ויפות יש לך כמו שאת יפה הנכדה הכי יפה שלי. - סבתא... סבתא. אבל אני רוצה גומות. סבתא הביטה בי ואמרה - לך לא יהיו גומות אבל לבת שלך יכולות להיות גומות כמו סבתא. לבת שלך אתן את הגומות שלי מבטיחה ואז האמנתי לכל מילה שסבתא אמרה. - מבטיחה חזרה סבתא ואמרה מבטיחה. השנים חלפו גדלתי התחתנתי - ובמזל טוב נולד בן חייכן מתוק - בלי גומות. אחריו נולדה בת קטנה מתוקה - חיכינו כולנו לראות אותה מחייכת לראות את הגומות של סבתא והילדה חייכה בלי גומות. סבתא סבתא הבטחת שתבקשי גם בשבילי. לאחר כמה שנים נולדה לנו בת שחרחורת עם עיניים גדולות ושחורות מלאכית קטנה חבקתי אותה וראיתי את לחייה השמנמנות - מלאכית קטנה שלי והיא הייתה ישנה לה. פיהקה  ועוד פעם פיהקה ופתאום היא חייכה חיוך מלאכי את החיוך שאני אוהבת ולפתע בין לחייה השמנות והורודות בצבצו להם שתי גומות יפות כמו הגומות של סבתא. הבטתי מבעד לחלון אל השמים הכחולים, מאושרת סבתא סבתא תודה על 2 הגומות - חבקתי את המלאכית הקטנה שלי כשאני קורנת מאושרת. סבתא הבטיחה וקיימה.

 


© כל הזכויות שמורות

2. =)it is funny and full of halo
מאת: $nikol$ 18/08/2010
חח חמודד
1. יפה
מאת: אריאל 09/05/2010
סיפור חמוד
 
|