סיפורים נוספים:


המספר והמתעד מוטי דסקין

עמוד הבית » סיפורים » תחום כתיבה ומחקר » תיקיית מוטי דסקין

תיקיית מוטי דסקין

בתיקייה זו נביא את סיפוריו ועולם פתגמיו של החוקר המספר והרושם מוטי דסקין.
לדמותו של פישל הסואר מחיפההמספר מוטי דסקין מביא את סיפורו של הסואר מנמל חיפה, הסיפור מוקדש לדמותו ומאיר עולם שנעלם מנוף ילדותינו בארץ הזו, עולמם של הסוארים בנמל חיפה.
מוטי - אבו סאגרהפעם מביא לנו המספר מוטי דסקין סיפור המשלב יחסי שכנות טובה בעתלית ואהבת לימוד השפה הערבית. הסיפור מלא תום ואהבת האדם.
כיצד הגעתי לצוללתהפעם אנו מתוודעים לסיפורו האישי של המספר מוטי דסקין המשתף אותנו בחוויות ילדותו הראשונות בדרכו לעבודה בים.
אח"י דקר ואח"י לוויתןהמספר מוטי דסקין מביא בפנינו סיפור ייחודי הקשור בשעות הראשונות להיעלמותה של הצוללת דקר. באותו אירוע שירת כרב סמל בצוללת.
פתגמים בערבית מדוברתהפעם אנו זוכים לקבל מלוא חפניים פתגמי חכמה מהווי החיים של הפלאח עובד האדמה במזרח התיכון. נציין כי רבים מהפתגמים מוכרים וידועים היטב לדוברי הערבית  שבנו. הפתגם אוצר בתוכו הומור וחכמת חיים כאחד.
מעשה בחייטהפעם מביא לנו הרושם והמספר מוטי דסקין מעשייה מהווי העיירה היהודית מבית מדרשו של החייט היהודי בעיירה.  את הסיפור שמע לדבריו מפי מר למדן בעליה של חברת 'למד'
גבר מניקהפעם אנו מתוודעים לסיפור יחיד ומיוחד במינו שהמספר מוטי דסקין מביא בפנינו הסיפור נולד כתוצאה ממפגש בלתי צפוי. בסיפור יש גם חכמה וגם הומור ובמידה מסויימת הוא על גבול הבדיחה.
 
|