סיפורים נוספים:
הפטיפון של חייםאתיק

הנסיעה עם הבן דוד לים המלח

נכתב על ידי: הרב ישראל גליס.

לצפייה בסרטון הנסיעה עם הבן דוד לים המלח:

בואו ואני אספר לכם סיפור על בן דודי, שאם הוא היה חי היום אז הוא היום הזה היה קרוב ממאה. חלה ברגליים, הייתה לו בעייה עם רגלים הלכו לרופא, הרופא אמר – התרופה שלו להתרחץ בים המלח. ים המלח של אז לפני שבעים שנה בערך. איך להגיע לים המלח? איך לנסוע לים המלח? חברת הנסיעות היחידה שהייתה בירושלים הייתה 'חייםאתיק' היו לו משאיות והוא היחיד אולי שאפשר לבקש ממנו לנסוע איתו לים המלח.
אבל מי ייסע איתו לים המלח? כולם התחמקו. עד שאבא שלי אמר - אתם יודעים מה? אני אסע איתו לים המלח.

הלך לחיים אתיק, אמר לו: הדרך היחידה, אני אשלם לו למשאית לים המלח. משאית נוסעים כזאת עם שני ספסלים משני הצדדים, שני ספסלים באמצע, ניסע לים המלח. תכנן יום, סגר איתו מחיר והכל. סיפר פה ושם במשפחה שצריכים לנסוע עם אלימלך לים המלח.
- אלימלך לים המלח? גם אני נוסע.
אחד, שתיים שלוש, לכל אחד סיפר את אותו סיפור. ביום הנסיעה על הבוקר מוקדם לאחר תפילת 'ותיקין' פתאום התברר שיש משאית מלאה, כל המשפחה, כולם נוסעים עם אלימלך לים המלח, לשים על הרגליים קצת בוץ, ככה להבריא קצת מהרגליים. 
נסיעה לים המלח, משפחה שלמה.
אם כבר נוסעים לים המלח, נעלה דרך הכביש האחורי, מה שנקרא כביש 'מעלה העקרבים' לאיזה שהוא כביש, נגיע גם לקבר רחל. יצאו על הבוקר מוקדם ותיקין הגיעו לים המלח בנסיעה של אז, התרחצו בים המלח של אז, כל בני המשפחה עם אלימלך, עם הרגליים שלו ואחרי זה חזרו חזרה, דרך קבר רחל חזרה לירושלים.
 
נסיעה ירושלמית של פעם, עם אחד לים המלח.

© כל הזכויות שמורות
ב' אב, תש"ע. 13.7.10
 
|