בית חולים ביקור חולים בירושלים

הרמב”ם ולימודי הרפואה

 כשהיה הרמב”ם צעיר לימים, כמעט נער, רצה מאד ללמוד רפואה. פנה למספר רופאים וביקש מהם ללמדו, אך מאחר והיה יהודי, רבים סרבו ללמדו, מה עשה? התחפש לאילם, פנה לרופא מפורסם ובשפת הידיים ביקש להיות נושא כליו. הסכים הרופא. וכך היה הרמב”ם הצעיר הולך אחרי הרופא לכל מקום ועוזר לו. ביום היה עוזר ומסייע ובלילות היה מתגנב למרפאה שלו והיה קורא בשקיקה את כל ספרי הרפואה שהיו בנמצא.

כך עברו להם השנים, הרמב”ם החכים מאד ולא הייתה מחלה  שהוא לא ידע לרפא  ולא היה דבר שלא הבין בו. והוא עדיין אילם לכאורה. פעם אחת הוזמן הרופא המפורסם, לאיש עשיר וחשוב מאד, לבדוק אותו , שהלה סבל מכאבי ראש נוראים ואף אחד לא מצא הסיבה. והרמב”ם כהרגלו הולך אחריו ורואה את כל הנעשה.

בודק הרופא ולא מוצא סיבת המחלה, ואז בשקט הולך לו הרמב”ם, קוטף עלים ירוקים רבים ושם ליד כל פתח בראש, ליד העיניים, האף, האוזניים  והפה. ומחכה, והנה לאחר רגעים מספר, החלו תולעים לצאת מכל החורים החוצה לאכול את העלים. לאחר שכל התולעים יצאו, החל האיש להרגיש טוב יותר עד להתאוששות מלאה.

כולם היו המומים, ולא האמינו למראה עיניהם. שאל הרופא את הרמב”ם: ממתי אתה יודע לרפא? ואיך ידעת שזו הסיבה לכאבי הראש ? ענה הרמב”ם, ולראשונה דיבר: אדוני, אני נושא כליך אבל , למעשה רציתי ללמוד רפואה ואף אחד לא הסכים ללמדני ולכן התחפשתי לאילם והפכתי לנושא כליך, וכך למדתי ממך הכל ומספריך.
- אם כך עלית עלי, אין לי מה ללמדך יותר. עלה והצלח אתה טוב ממני, אמר לו הרופא. כך הפך הרמב”ם לרופא מפורסם וגם לחצרות מלכים הגיע. 
 

הסיפור נשלח במייל על ידי הרושמת והמספרת שחרזדה  בתאריך 5.1.06 בשעות הערב.

הערה: כל הזכויות שמורות על כל המשתמע מכך.


© כל הזכויות שמורות

8. מה המקור לסיפור?
מאת: חיה ללא תוכן 17/01/2017
7. מה עושים לאתרוג לעזור לילד בן
מאת: מירי ללא תוכן 26/09/2015
6. מה עושים לאתרוג לעזור לילד בן
מאת: צמח מירי ללא תוכן 26/09/2015
5. הרמב"ם
מאת: שרון אטלן 29/05/2013
יש לי עבודה ביהדות על ברכת רפאנו ואני צריחה להביא דוגמה או סיפור שקשור. זה בסדר שאני הביא את הסיפור הזה????
4. הרמבם
מאת: תמר 10/05/2012
יש לי עבודה ואני צריכה להביא סיפור על הרמב"ם זה בסדר אם אני ירשום את זה על דף ואני יגיש למורה ?????אני פשוט צריכה את זה ותודה בכל זאת
3. הרמב"ם
מאת: לידן 09/10/2010
אחלה סיפור יישר כח
2. הרמב"ם
מאת: לידן 09/10/2010
אחלה סיפור יישר כח הלוואי שכל הרופאים בימנו היו כמו הרמב"ם
1. הרמב"ם
מאת: יוסף בייך 13/03/2010
סיפור מדהים אני אומנם חילוני אבל אני מאמין בה' וברבנים הגדולים יישר כוח
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|