סיר פלא לאפיית עוגות

משל העוגיות של סבתא

נכתב על ידי: שמואל דוד

 
 ילד קטן שהה אצל סבתו, והוא בכה והתלונן בפניה על איך הכל לא מסתדר לו בחיים, הכל מתקלקל ונהרס לו. קשיים בבית הספר, בעיות בבית עם ההורים, מחלות במשפחה. למה זה צריך להיות כך!? הסבתא, שהיתה באמצע העבודות במטבח, ליטפה את ראשו, נישקה וחיבקה אותו בניסיון לנחמו. "בא לך אולי משהו טעים לאכול?" שאלה אותו. "בטח" - ענה לה.
 "הנה קח לך, קצת שמן בישול"- אמרה הסבתא. "איכס!" - אמר הנכד בעיקום פרצוף. "זה מגעיל!" חשבה הסבתא ואמרה: "אז אולי, מה דעתך על כמה ביצים טריות? או אולי כוס קמח? אולי אתה מעדיף בעצם כפית אבקת אפיה?"
הילד שהתחיל להתעצבן אמר לסבתו: "סבתא, מה קרה לך? כל הדברים האלה מגעילים אחד אחד!" ענתה לו סבתו: "נכון, לכל הדברים האלה יש טעם נורא ואיום כל אחד בפני עצמו. אבל כשמערבבים אותם ביחד, ובכמויות הנכונות, יוצאות עוגיות מדהימות!"

הפסיקה הסבתא לרגע קל, לראות אם דבריה נקלטים, ואחר המשיכה: "גם אלוהים פועל בדיוק כך. הרבה פעמים אנחנו תוהים מדוע הוא מעביר אותנו דרך ניסיונות וקשיים, ומדוע בכלל הם מהווים חלק מן "התפריט" שהוא נותן לנו.

כאשר תבין את משל העוגיות, תבין גם שבסופו של דבר הכל מסתדר לטובה, והחיים יפים. צריך לראות את התמונה בכללותה, ולא רק מרכיב זה או אחר. יש לך שמש, יש לך פרחים, יש לך ציוץ ציפורים, אתה מתעורר כל בוקר ונושם אויר מלוא ריאותיך.

יש לך בגד ללבוש ונעל לנעול, ואוכל לאכול, יש לך חברים, ויש לך משחקים. כך שאתה רואה, בסך הכל התמונה - היא יפה מאד! ועכשיו בוא ונלך לאפות קצת עוגיות...

במאפיית נוימן. קמח, ביצים, שמן.
© כל הזכויות שמורות
כא', אדר, תש"ע. 7.3.2010
1. אכן כן. יפה.
מאת: אפרת אסף 08/03/2010
יופי של סיפור. מסכימה עם כל עוגיה, סליחה, מילה. אפרת
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|