סיפורים נוספים:


הכנת מצה שמורה בירושלים 2007

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורים לחג הפסח

סיפורים לחג הפסח

שירת הבקשות של ילדותי בבית הכנסת עדס בירושלים המספר מאיר מיכה מתאר בשפה ציורית את זכרונותיו משירת הבקשות בילדותו בבית הכנסת עדס בירושלים.
ליל הסדר במדבר סיניסופר על ידי עמי הירש בחול המועד פסח תשסט, בעת מפגש ידידים במודיעין. עם תום ארוחת צהריים על האש שמעתי את הסיפור בשיחה אישית. כמובן שרשמתי מיד את הסיפור והרייני מעלה אותו לאתר ממש בשעות הערב, על מנת שנס...
מעשה מופלא שקרה בליל הסדר בירושליםמספר הסיפורים ועורך תכניות הרדיו, הרב ישראל גליס מביא בפנינו סיפור מופלא שהתרחש במלחמת השחרור בליל הסדר בירושלים. הוא מביא את הסיפור כעד בגוף ראשון.
גלגולה של מצה מגיטו וורשה לירושלים
סיפור זה רשמתי בתום תכנית רדיו בה אירחתי את מר אפרים הולצברג לשיחה על דמותו של אביו הרב שמחה הולצברג, מי שזכה לכינוי "אבי הפצועים". הסיפור שובץ באתר, אור ליום שישי, ה', אלול, תשס"ח. 5.9.08.
'קפד ראשו' חידון לפסחהפעם מביאה לנו החידונאית מרגלית טובי נושאים מרתקים ובהם שאלות לחג ללימוד ולהנאה בחג החירות.
מכתב לאלוקיםמצאנו לנכון להביא גירסה זו המופיעה בספר 'פי יספר' ספרו של אפרים חדאד שליט"א. חלקם של הסיפורים תורגמו מערבית יהודית לעברית.
חידון שלישי לחג הפסחהחידונאית מרגלית טובי משלימה כאן את פסיפס החידונים לחג הפסח הקרב. הפעם חידון 'מכנה משותף' וחידון 'בלגן'
פוליקל - מכשיר הפלא לקילוף פולים בפסחאנו מביאים כאן את רעיונו של א. עצבר למכשיר החדשני המסייע לקילוף קל ומהיר של פולים לחג הפסח.
ספר חדש לפסחבספרו ההחדש 'סבא בא לעולם' מספר יהודה עצבה לפעוטות וסבים על חווית הסבתאות. כל סבא יחוש הזדהות, כל פעוט יחבק את סבו באהבה. איורים דודו הראל. הוצאת צבעונים.
חידון לפסחהמספרת והחידונאית מרגלית טובי מביאה לנו הפעם חידון שחובר על ידה במיוחד לפסח. היא מביאה את החידון כמחווה לדמותו של

החידונאי הותיק איש הרדיו שמוליק רוזן הידוע בכינוי 'קפד ראשו'.
פיוטים נוסח יהודי קוצ'יןבתיקייה זו אנו שמחים להביא פיוטים אחדים מההגדה לפסח על פי מסורת יהודי קוצ'ין. זאת מפי הפייטן רמי יעקב אשר משפחתו עלתה לארץ מקוצ'ין.


הצג את כל 41 הסיפורים

 
|