סיפורים נוספים:


שנה טובה

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורי ראש השנה ויום הכיפורים

סיפורי ראש השנה ויום הכיפורים

כל עוד הנר דולקסיפור חסידי המביא עמו את משמעות 'תיקון' הנפש ואת דמותו של רבי ישראל מסלנט.
משל לימי הסליחות מספר הסיפורים אברהם מאיו הנוהג להביא סיפוריו מפי הדודה אלגרה בטעם ירושלמי ספרדי מביא לנו הפעם סיפור חכמה לראש השנה.
מעשה המנורה - מאת החזון איש

המספר ואיש החינוך למבוגרים שלום בוחבוט, מספר למאיר ברבי, יוסי לביא ויהודה עצבה את מעשה המנורה של החזון איש כפי ששמע שנים רבות קודם לכן. המעשה מסופר בנסיעה ברכבת.

משלוח השנות טובותההתרגשות לקראת השנה החדשה לוותה אצלנו בחיפוש אחרי הדוכנים לממכר כרטיסי הברכה או 'השנות טובות' כפי שקראנו להם בילדותינו. כמה שבועות לפני ראש השנה היו צצים דוכנים כפטריות אחר הגשם בצמתי ערים דוכנים לממכ...
סיפורי ראש השנה ויום הכיפוריםבתיקייה זו נשלב את סיפורי ראש השנה ויום הכיפורים לטובת הגולשים באתר.
עת רצון הפעם מביאה לנו הסופרת והמשוררת ליאת בן שי, שיר מיוחד המוקדש לימים שלפני ראש השנה ויום הכיפורים.
מנהגי הכיפורים שליהמוזיקאי והמספר מאיר ברבי מביא משתף אותנו בזכרונותיו המרגשים מימי יום הכיפורים בבית הוריו בנתיבות.
הרהורים על מלחמת יום הכיפוריםהמספר יהודה עצבה מביא מעט מהרהורי ליבו ממלחמת יום הכיפורים ומשמעותה, כל זה מזוית אישית של איש מילואים.
עוגת הדבש של הרב ישראל מאיר לאוהמספר הירושלמי צביקה נוימן, בעל מגדניית נוימן מביא לפנינו סיפור מיוחד הקושר בין עוגת הדבש של סבתו לעוגת הדבש שקיבל הרב ישראל מאיר לאו מאימו כילד בן שבע בתקופת השואה. הסיפור מובא בהקשר לספרו של הרב ישר...
חשבון פשוט של גוף ונפש.אנו משלבים כאן את הפואמה הקצרה של המספרת והרושמת ליאת בן שי. נציין כי קיימת תיקייה שלמה של יצירותיה באתר.


הצג את כל 40 הסיפורים

 
|