סיפורים נוספים:


עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ארץ ישראל

סיפורי ארץ ישראל

חלק לא מבוטל מהסיפורים מביאים לידי ביטוי את המעשה הציוני ואת סיפורו של עם השב למולדתו. השואה והתקומה כרוכים זה בזה. העלייה וההעפלה, כור ההיתוך והשנים הראשונות של הסיפור שלנו כל אלה בנויים מפסיפס מרתק וצבעוני של כולנו, כל אחד בתחומו ובאמונתו הוסיף את הגוון האישי שבא מתוך הנפש ומתוך הרצון לחיות חיים פשוטים ככל העמים כאן בארץ אבותינו.
 

הוא כלא את הבריטיםהמספר שלום בא-גד מביא סיפור אישי מימי המנדט הבריטי. עם שינוי קל בסוף הסיפור שנערך על ידי.
מנהיג תן לחםמדריך הטיולים תמיר בן עמי המתגורר במושב דניאל מביא בקולו את אחד הסיפורים המאפיינים תקופה והמאירים באור מיוחד את שירו של עימנואל הרוסי.
אספר לך הילדה יהודה עצבה מביא זכרון ילדות משיעור 'קבלת שבת' בו נאספו תרומות לגאולת הארץ. שיר התפילה 'דונם פה ודונם שם' חובר על ידי המשורר יהושע פרידמן.
קופסת הכסף שהצילה

סיפור מיוחד זה נכתב על ידי בעקבות גירסאות סיפור שונות ששמעתי ממספרים שונים ובניהם ידידי הרב ישראל גליס.

איזו מדינה משוגעת במינהבמקאמה זו אנו מביאים הרהורים ומחשבות על הנעשה בחברה הישראלית. מסקנת הפואמה היא אחת. אנו עם אחד וכולנו יהודים, כולנו, כל מי שמוכן לתת בעד המדינה הכל, כרות המואביה שאמרה לחמותה 'עמך עמי ואלוהייך אלוהי ב...
הנכד של שפיראשיר שנכתב בעקבות 'המחיקה' הגדולה של סיפור החזרה למולדת אחרי אלפי שנות גלות. סופו של השיר הוא חיובי.דמותו של אברהם שפירא נחקקה בלב רבים כמלח הארץ והוא נחשב 'זקן השומרים' בארצנו הקטנטונת. זכה לכינוי ג'ד...
המעשה והנס בצפת במלחמת תש"חסיפור זה סופר על ידי המספרת כלילה בן עמרם סגרי במועדון מספרי הסיפורים הירושלמי.
לכה דודימורה הדרך יוסי כפירי מביא בפנינו סיפור מיוחד הקשור לרבי 'שלמה אלקבץ'. הסיפור סופר במפגש סדנת מספרי סיפורים למורי דרך, בהנחיית יהודה עצבה, , ב- 1.9.16 במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים.
קולנוע עדן - גן עדן של אשליותהמספר ג'אקו ונטורה מביא בפנינו סיפור נוסטלגי על קולנוע עדן והאווירה שהייתה סביב חווית הקולנוע שהביא אתו בשנות החמישים שישים . ביד אומן הוא מצליח להחזיר לכולנו את ההתרגשות שאחזה בצופי הקולנוע באותם ימי...
הסליק התלויהמספר והמתעד שמואל עומר תושב המושבה מנחמיה מביא בפנינו תיעוד של אחד הסיפורים הנוגעים במושבה מנחמיה בימי המנדט הבריטי.


הצג את כל 88 הסיפורים

 
|