סיפורים נוספים:


בחתונת בנו של הרב ישראל גליס.

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חסידים

סיפורי חסידים

כאן נביא מבחר סיפורי חסידים הן מן המקורות והן סיפורים שמקורם כנראה בסיפורים שסופרו בחצרו של הרבי ואשר נתגלגלו והפכו לסיפורים מקומיים. מקורות רבים ביהדות לסיפורי החסידים. חלקם הגדול חי ותוסס גם כיום וחלקם בכתובים. כך שנצפה להעשיר מדור זה במשך הזמן.

רבות מופיעות בסיפורי החסידים ובראשם הבעל שם טוב הקדוש. מעשיות רבות נקשרו גם סביב דמותו של רבי נחמן מברסלב וכן סביב דמויות רבות של צדיקים שיקצר המקום להזכירם. אך המוטיב המרכזי הוא סיפורים הבאים להראות עד כמה כוחו של הצדיק גדול וכל זאת ללא התנשאות ובענווה גדולה.

החסידים נהגו ללקט ולספר מעשיות בכל הזדמנות ובעיקר בטיש השבועי, כאשר יושבים סביב השולחן והרבי בראש כולם, האווירה מיוחדת במינה והשעה כשרה ומתאימה לסיפור החסידי.

הסיפורים מביאים עמם מוסר וחכמת חיים ואף הומור מיוחד. הומור רב יש בסיפורים השזורים סביב דמותו של הבדחן המפורסם הרשלה מאוסטרופולה.

ענוותנותו של הרבי-גירסה מצולמת הפעם אנו מביאים טכסט מצולם של הסיפור וקריינות רקע. כך שהנגישות היא מלאה. מקווה שתוכלו להתייחס לכך.
הבעש"ט והמגיד ממזריץ'אנו מביאים את סיפור הפגישה הראשונה בין המגיד ממזריץ' לבעש"ט. הסיפור מובא באדיבות הרב שמחה רז, מתוך ספרו 'סיפורי צדיקים'
רבי לוי יצחק והמצותהרב שלומי כץ והרב ישראל פרידלנדר מביאים בפנינו סיפור חסידי המביא את ההדל בין חסידים למתנגדים. דמותו של הרב בריסק מזה ודמותו של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב מזה. בסופו של הסיפור אנו לומדים עד כמה גדולה אמירת ...
גלגול שלגאשר אלתר אבא אברהם דרויאנוב מביא בפנינו עוד סיפור הנוגע ביחס ובאמות המידה שבין החסיד ורבו. נציין כי בסיפורים רבים מופיעים בעלי חיים, הפעם מככב בסיפור גם הסוס.
הטיש השקט. מאת: יוסף המספריוסף המספר מביא בפנינו אחד מן הסיפורים המאירים את דמותו של האדמו"ר מרוז'ין.
על החפץ חיים

גירסת סיפור המתייחסת ללשון הרע, כפי שנרשמה על ידי מפי המספר תולי פרינט, בכנס עמותת מספרי הסיפורים במודיעין ב- 3.7.12.

החזן העיוור מלמברגמספר הסיפורים הירושלמי, העיתונאי ועורך תכניות רדיו שוקי בן עמי, מביא כאן גירסה נוספת לסיפור 'החזן העיוור מלמברג'. נציין כי רבים תוהים ושואלים אם אכן הסיפור מתרחש בלמברג אך אנו מקבלים את הסיפור כמות שה...
שעונו של החוזה מלובלין גירסת וידיאונביא הפעם גירסה מצולמת של הסיפור כמשלימה את הגירסה הקולית והגירסה הכתובה. נוכל כמובן לעשות השוואות ולבחון את היתרונות והחסרונות של כל מדיה בתחום הסיפור.
שותפו של הקדוש ברוך הואסיפור של מוזג "בעל ישועות"

גירסה של סיפור זה נמצאת ב"ספר המעשיות" מאת מרדכי בן יחזקאל.

ה'אוהב ישראל' מאפטא ומצוות הכנסת כלה.מעשה בחסיד שירד מנכסיו והיה זקוק לעזרה במצוות הכנסת כלה. בצר לו פנה אל ה'אוהב ישראל' הרב מאפטא ונושע. הסיפור הוקלט על ידי יהודה עצבה בתאריך ח', אלול, תשס"ט. 27.8.09, מפי אלעזר רוזברגר.


הצג את כל 27 הסיפורים

 
|