סיפורים נוספים:


 

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ירושלים

סיפורי ירושלים

שפה ירושלמית, דמויות, משוגעים, רוכלים מקומות ואירועים הקשורים לירושלים. מטבע הדברים ישתלבו במדור זה סיפורים מהמקורות הנוגעים בירושלים, מובאות מן המקורות וכל מה שאנו מגדירים כ"ירושלים של מעלה" וכמובן גם סיפורי ירושלים "של מטה".
 
המסעדה של אבו שאולרמי בן גור , שחקן תיאטרון וצלם, מספר על המסעדה של אביו, מסעדת 'אבו שאול' שהייתה שם דבר בירושלים של שנות החמישים.
 
קופסת הכסף שהצילהסיפור מיוחד המבוסס על מעשה שהיה. עיקר המעשה שמעתי מידידי הרב ישראל גליס, שאביו ניצל מפגיעת ירי בזכות קופסת הסיגריות שהייתה דרך קבע בכיס הפנימי של מעילו בצד הלב.
 
שער האריות

החוקר והסופר ד"ר יואל רפל מביא בפנינו לקראת יום ירושלים מאמר קצר ומרתק המתייחס לשער האריות.

 
סינדרום ירושליםחודשים ארוכים תיעדתי בירושלים דמויות מיוחדות אשר התייחסו לירושלים. בין השאר התגלתה אחת התופעות המרתקות אשר אנו מייחסים לעיר כ'סינדרום ירושלים'.
 
רוח הקודש של הרב בצרי

המספרת צהלה עמאר, גרה בירושלים ומעידה על עצמה ככותבת סיפורים ושירים. מביאה בפנינו את הסיפור המיוחד הזה תוך שהיא מדגישה שהיא מעריצה את הרב בצרי.
 

 
האזנה לאוסף סיפורים ירושלמיםהחלטנו באתר למספרי סיפורים, להגיש לכם מתנה מיוחדת לכבוד יום ירושלים, אוסף סיפורי ילדות ירושלמית מאותם ימים שבהם לא היה כלום-אבל היה הכל. סיפורים על משחקי הילדות, מוכר הקרח, תותח הדוידקה, השפה הירושלמי...
 
הרב שמחה רז וסיפוריובתיקייה זו נרכז סיפורים הקשורים בדמויות ומיוחדות לצד דמותו המרתקת והייחודית של הרב אריה לוין. במשך הזמן נשאף להביא עוד סיפורים אודות דמויות נוספות. נשמח לשיתוף פעולה מצד הקוראים והגולשים. 


הצג את כל 70 הסיפורים

 
|