סיפורים נוספים:


 

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי ירושלים

סיפורי ירושלים

שפה ירושלמית, דמויות, משוגעים, רוכלים מקומות ואירועים הקשורים לירושלים. מטבע הדברים ישתלבו במדור זה סיפורים מהמקורות הנוגעים בירושלים, מובאות מן המקורות וכל מה שאנו מגדירים כ"ירושלים של מעלה" וכמובן גם סיפורי ירושלים "של מטה".
 
סיפורו של רחמוהמספר מוטי שחם הוא בן למשפחה ירושלמית ותיקה, שהגיעה לארץ מבלארוס בפולין ושורשיה ביהדות ספרד. מרבית בני המשפחה רבנים וחלקם עסקו בבניית תל אביב ושירתו בבריגדה היהודית. כיום תו/שב קרית ארבע אך מצהיר כי ...
הקפהסיפור הכנת הקפה בבית הירושלמי מובא כאן כחלק מתערוכת חפצים במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים.
 
חזון עובדיהעורך הדין הירושלמי צבי חכם, מתעד סיפורים וכותב סיפורים, מביא לנו הפעם אנקדוטה סיפורית הקשורה ברב עובדיה יוסף. זהו סיפור של סגירת מעגל לאחר חמישים שנה.
 
תסכית רדיו מצולם - ירושלים ומאהביההפעם סיפורה של 'ירושלים ומאהביה' זוכה לגירסה מתועדת בוידיאו במסגרת פסטיבל מספרי הסיפורים שנערך בגבעתיים ב 2014.
 
המסעדה של אבו שאולרמי בן גור , שחקן תיאטרון וצלם, מספר על המסעדה של אביו, מסעדת 'אבו שאול' שהייתה שם דבר בירושלים של שנות החמישים.
 
האזנה לאוסף סיפורים ירושלמיםהחלטנו באתר למספרי סיפורים, להגיש לכם מתנה מיוחדת לכבוד יום ירושלים, אוסף סיפורי ילדות ירושלמית מאותם ימים שבהם לא היה כלום-אבל היה הכל. סיפורים על משחקי הילדות, מוכר הקרח, תותח הדוידקה, השפה הירושלמי...
 
הרב שמחה רז וסיפוריובתיקייה זו נרכז סיפורים הקשורים בדמויות ומיוחדות לצד דמותו המרתקת והייחודית של הרב אריה לוין. במשך הזמן נשאף להביא עוד סיפורים אודות דמויות נוספות. נשמח לשיתוף פעולה מצד הקוראים והגולשים. 


הצג את כל 74 הסיפורים

 
|