סיפורים נוספים:


 
צילום חזית בית הכנסת במרכז פתח תקוה.

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורים הנוגעים בשואה

סיפורים הנוגעים בשואה

בתיקייה זו נשבץ סיפורים הנוגעים בשואה ובעולם הקשור לאותם ימים קשים ומרים שעברו על עמינו. נביא סיפורי זכרונות ומעשים הזכורים לרבים מאיתנו.
 
מחוץ למסגרתיהודה עצבה מביא תיעוד מסיפור חייו של דודו ויס. תחילה הכוונה הייתה לתעד את מקצועו של דודו, אך בתהליך הצילום מתגלה הסיפור האמיתי של דודו כילד ניצול שואה. הסיפור יוצא 'מחוץ למסגרת'
 
סיפורו של חסיד סלוניםסיפורה של גילה דורנשטין תלמידת הסדנה למספרי סיפורים מביאה סיפור כפי שרשמה אותו. הסיפור סופר במקומות רבים ואף הגיע לאינטרנט. כאן היא מביאה את גירסת הסיפור כפי ששמעה מחברתה. הסיפור נרשם במסגרת לימודי הס...
 
ניגונו של גוגול באושוויץאיתן הבר מי שהיה יועצו הקרוב של יצחק רבין, סיפר את הסיפור הבא בגירסאות שונות. סיפור זה שמעתי ואף קראתי בעיתונות. הסיפור שובץ באתר ב - כ', אייר, תשס"ח. 25.5.08.
 
מנגינה מוכרת סיפורו של הרב לאו.סיפור ניגון מעוז צור ישועתי כפי סופר על ידי הרב ישראל מאיר לאו שליט"א ונרשם לאחר מכן על ידי נגה קופלביץ, רושמת ומספרת סיפורים בוגרת הסדנה השניה למספרי סיפורים במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים.
 
חנוכיית שבעים הנרותסיפור זה נשלח אלינו על ידי הרושמת והמספרת נגה קופלביץ. תלמידת הסדנה למספרי סיפורים במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים. הוא שובץ באתר ב - א' חנוכה, תשס"ח. 5.12.07.
סיפורי דליה פורןבתיקייה זו נרכז סיפורים ואירועים הקשורים ליצירתה של דליה פורן. בשלב ראשון נביא את חוויות נסיעתה לאתר את המצילה של אימה בתקופת השואה.


הצג את כל 16 הסיפורים