דה פלאזה ליסט

כשהייתי עורך דין צעיר מאוד, עבדתי במשרד של מנדל שרף. אנחנו ייצגנו את מוריס בנין באחד התיקים הגדולים. "מוריס בנין נגד אלברט בנין".

היה ריב גדול ביניהם, שניהם באו מעדן, היה להם אבא מאוד עשיר, קראו לו סלים בנין, לכן היום יש מספר בנינים ברחוב עגנון, קוראים להם רמת בנין. אבא שלהם המנוח ישב יום אחד במלון פלאזה בניו יורק ועשה איזה רשימה על חתיכת נייר של המלון וחילק את הירושה.

קראו לזה "דה פלאזה ליסט" על הפלאזה ליסט הזאת התפרנסו כמה וכמה עורכי דין הרבה שנים. אלברט בנין מי שראה אותו ברחוב הוציא גרוש לתת לו נדבה. מוריס בנין התנהג ממש כמו עשיר, אחד הדברים שאני זוכר שהוא סיפר לי שהוא ואשתו והבת היחידה אף פעם לא טסו באותו מטוס, שמא יקרה משהו במטוס אז כל המשפחה תיהרג, אז כל אחד נסע לחוד. אבל הסיפור הקוריוזי היפה שבאחת הפגרות נסע אלברט לעשות סקי בשוויץ וחזר על קביים, ראה אותו מוריס ואמר- ככה תמיד רציתי לראות אותך.

סיפר: ישראל גלעדי


© כל הזכויות שמורות

1. בנין איש צנוע,ועניו,,היה בן בי
מאת: רינת רוזנבלום 31/05/2020
אמי היום בת יעקוב בכר בעלי מסעדת בית חנן בכיכר מסריק תא לשעבר מסעדה בהקישון 13 בו סעדו חברי כנסת ,סופרים משוררים ועוד טוענת אמר ,,בניין היה בא יום יום למסעדה היו ממתינים לבואו של בנין סוערים באופן קבוע בנין היה משלם עבור כולם את הסעודה.. עוד סיפור היה לובש את אותה חליפה והיה לו אותו סוג רכב וכל המי ומי שהיו באים קבוע אמרו איזה קמצן תמיד הוא עם אותו רכב וחליפה.. אמי שפגישה אותו בצרפת כי הוריה שלחו את בנין להחזיר אותה רק שהילדה שלהם תחזור לארץ מארצות הברית התחילה לימודים ועבודה פחדו שתישאר שם (בלי ידיעתה)הוא סיפר לאמי שתמיד קונה את אותה חליפה 40 חלופות מאותו סוג וכן חולצות,ואת המכונית מחליף כל שנה לאותו סוג רכב ואותו צבע לא לנקר עינים לאנשים...אדם צנוע המשפחה הכירה אותו כאדם..
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|