הקלטת תסכית רדיו צילום ג'קי גורן. אוסף אנג'ל.

פול טמפל, פרק שמיני ואחרון. במאי: ראובן מורגן.

נכתב על ידי: יהודה עצבה

האזנה לקטעים מתסכית המתח 'פול טמפל חוקר'. בימוי: ראובן מורגן.:

הנכם מאזינים לקטעי הקלטה ישנה מתוך הפרק השמיני והאחרון בתסכית המתח 'פול טמפל חוקר' . התסכית נכתב במקור בידי פרנסיס דרבריג', תרגום: דניאלה אתגר. ביצוע טכני: אריה פיאדה ודניאל האוסליך.


בשנות השישים, לפני היות הטלוויזיה, מדי חמישי בערב, הארץ החסירה פעימה, איש לא יצא מן הבית: הכול הקשיבו לתסכית הרדיו "פול טמפל". זה היה תסכית מתח בהמשכים שריתק מדינה שלמה מדי שבוע למקלטיֿהרדיו בניסיון לפתור תעלומות רצח בעזרת הבלש האנגלי "פול טמפל". את התסכיתים ביים הבמאי המעולה ראובן מורגן.

בעזרת אפקטים קוליים שיצר הוא פנה לדמיון של המאזין. גרגרי אורז שהתגלגלו על מסננת פח יצרו אפקט של גשם שוטף וכשמולל נייר כסף ליד המיקרופון וברקע נשמעה צעקת "שריפה", אפשר היה לחוש את לשונות האש מלחכות הכול סביב. נקישה על עט כדורי החליפה אפקט של נצרה באקדח.

אני זוכר שבזמן ההקלטה של פרקי המתח, אנו, שחקני הרדיו, השתוללנו ועשינו רעש. לקראת ההקלטה היתה חייבת להיות דממה באולפן. הפטנט של מורגן להשתיקנו היה פשוט להפליא: הוא זרק לחלל האוויר את המלה "שקט" תוך הדגש מלרעי. מה ששמענו היה בערך כך "ק... ט...". קריאתו היתה חדה, בטונים יורדים, ומעוצמת הקול נוצר אפקט של צעקה הפוכה וההשפעה היתה מיידית: דממה מהפנטת שררה באולפן.
לצערי הרב, מרבית פרקי הסדרה נמחקו ואינן בנמצא, בדרך נס נמצא בידי עותק זה והנני מצרף אותו להנאת הגולשים מתוך תקווה שעדיין קיים חומר מתועד אצל אחד הגולשים.

הערה: האתר מזמין כל מי שיכול להעשיר את הנושא להצטרף ונשמח להביא תוך מתן קרדיט מלא לכל מי שיוסיף מידע בנושא.


הבמאי ראובן מורגן
© כל הזכויות שמורות
יא', סיון, תשס"ט. 3.6.09
17. זכרונות מבית אבא
מאת: גדעון 13/02/2018
סדרת פולחן שהכיר לי אבי המנוח בהיותי בן שבע. לא החמצנו פרק, גם אם החסרנו כמה פעימות :)
16. למישהו יש קטע שמע של פרק או חל
מאת: חן 13/06/2017
אשמח לקטע שמע של התוכנית הזאת
15. שאלה טכנית
מאת: אפרת אסף 12/03/2016
יהודה, איך אפשר להעתיק את קטע השמע הזה ל MP? אני רוצה להשמיע אותו ליד קברו של ראובן מורגן. אין לי אפשרות להתחבר לאינטרנט מסלפון וכו. בתודה אפרת
14. איך מאזינים??
מאת: מושיק 04/03/2016
איפה שומעים?
13. פול ומפל
מאת: עליזה מימון 30/08/2015
כששמעתי אתמול את הנעימה של הצלליות הפתיח של התסכית ״פול ומפל״ נזרקתי לתקופה היפה והמחשמלת לת
12. כולל כמה שחקני רדיו ידועים
מאת: עוד 30/04/2015
איציק נוי, יעקב בוך ('הזקן' מ'היה היה'), מרדכי 'מוטי' ברכאן; דניאל פאר (היה קריין לפני שהגיע לטלוויזיה).
11. הגל הקל 1962
מאת: זהר כהן 28/08/2013
יש לי הקלטה באיכות טובה של מהדורת חדשות בגל הקל של עמק פרי ושתי פרסומות.אחת של מושיק טימור וקריינית רצף שלא זיהיתי . זהר
10. חיכיתי בערגה ליום חמישי
מאת: לבנה 28/03/2013
יום חמישי היה ממלא אותי אושר. הייתי בת 11 -12 וידעתי שיש למה לחכות. לא קל היה למשוך אחרי שעה תשע בערב, אבל אחרי מקלחת ועם פיג'מה הרשו לנו. 'פול טמפל' היה המעדן השבועי, הייתי מאוהבת בו בסתר לבי. הוא היה סוכרייה שנגמרה מהר מדי.
9. פרשת גרין
מאת: פואד 24/03/2012
נסענו לעצרת בתל חי יום חמישי בשעה 20:00 בערב,כולנו ישובים בטיולית ,21:00 בערב בקושי שמענו רמקול קטן היה ממש מדהים בעליות למנרה
8. מרגש
מאת: יהודה עצבה 25/03/2012
לפואד שלום רב. זה ממש נכון. נשמח אם תפרט יותר את התייחסותך לזכרון מתסכית המתח 'פול טמפל'. מתי היה הטיול שלכם למנרה, באיזו שנה ? האם יש לך עוד זכרונות הקשורים בתסכית המתח הזה ובכלל עולם הרדיו של פעם. נשמח גם אם תרצה להוסיף פרטים ואולי יש באמתחתך סיפור אישי או כללי להעשרת אתר הסיפורים שלנו. אולי מי מהקוראים שלנו ברגע זה יכול להוסיף עוד פרטים, אנו ואני מתאר לי שעוד רבים אחרים ישמחו ויזכרו בנוסטלגיה של ילדות בימי הרדיו בארצנו הקטנטונת.
7. תיקון טעות לאליוט מס. 4
מאת: אהרון 29/10/2011
השידורים של הגל הקל אמנם נפתחו בשעה תשע, עם נעימה, שעל הרקע שלה קרא הקריין (או הקריינית) את פירוט התכניות לאותו ערב. לאחר מכן שודר בהמשכים ספרו של נחום גוטמן "שביל קליפות התפוזים" אותו קרא השחקן המנוח הנפלא: שרגא פרידמן. ורק לאחר מכן שודרה סדרת פול טמפל, כלומר היא החלה בתשע עשרים וחמש - תשע וחצי ולא לפני כן.
6. סטייייייייב!!!
מאת: אהרן 11/05/2011
אין על התסכית הזה . מי שלא סיים להתקלח לא קבל רשות להקשיב... היו זמנים.... היו חיים תמימים ויפים... אין על התסכית הזה!
5. וווואאאאוווו
מאת: סיניה כהן 28/11/2010
אני נזכרת שבהיותי ילדה קטנה הורי תמיד התכוננו לשידור בהתלהבות ואף אני יחד איתם היה לנו רדיו קטן וישבנו כולנו מרותקים לרדיו ,איש לא דיבר ,היינו מצפים נרגשים לסוף התסכית ולהמשכה בשבוע הבא ....אני שמחה לשמוע שיהודה אתה היית אחד מאלה שריתקו אותנו לרדיו וואאאוווו איזו הפתעה נעימה ...
4. קצת נוסטלגיה
מאת: אליוט 27/10/2010
התכנית שודרה מידי יום ה ב 21:02. ב 21:00 בדיוק החלו שידורי הגל הקל (לימים: "רשת ב"). נשמעה איזושהי מנגינה חוזרת שהושמעה 5 פעמים. הייתי סופר בקוצר רוח את מס. מופעי המנגינה שבתומםהודיעה קריינית ביובש: "כאן הגל הקל, השעה תשע לפי שעון מרוויו: מרווין סוטר 4 אם".. התסריט הזה חזר על עצמו מספר שנים ונדמה כנצח. היום זה חלום רחוק...
3. פול טמפל
מאת: ישי אורון 28/09/2010
שייך לשנות ה60 ולא ה70 הטלויזיה הייתה בחיתוליה לקראת סוף שנות ה60. נא לדייק
2. טעות לעולם חוזרת
מאת: יהודה עצבה 28/09/2010
לישי שלום רב. אכן הערתך בהחלט במקום. אנו מודים לך על כך וכמובן שהנושא תוקן. נשמח על הערות בונות נוספות.
1. נוסטלגיה
מאת: מוטי 07/03/2010
תודה רבה לכם ! איזו התרגשות ! החזרתם אותי 45 שנה אחורה. זה שודר בשנות השישים ולא בשנות השבעים -כפי הכתוב באתר-. נפלא להיזכר בימי התום !
הוספת תגובה
שם:
דואר אלקטרוני:
כתובת זאת לא תוצג באתר
כותרת:
תוכן: 
|