סיפורים נוספים:


האביב ופריחת השקדיה.

עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורים לטו' בשבט

סיפורים לטו' בשבט

בשעה שברא הקב"ה את האדם הראשון נטלו והחזירו על כל גני עדן ואמר לו : כל מה שבראתי - בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת אין מי שיתקן אחריך." (קהלת רבה)
בתיקייה זו נשלב סיפורים הקשורים להתחדשות ולצמחייה בארצנו הקטנטונת. נשמח אם תעשירו גם אתם אותנו בסיפורי טו' בשבט.
כנגד ארבעה בנים דיברה תורהעיבוד הסיפור מתוך גרעין סיפור שתורגם על ידי מפורטוגזית, הגיע אלי במייל בפורטוגזית על ידי גולש אנונימי, גרעין הסיפור עובד על ידי לסיפור בהקשר לחג הפסח.שובץ באתר, ב-יב, ניסן, תשסח. 17.4.08, ערב ביעור חמ...
העצים והברזלאנו מביאים את האגדה 'העצים והברזל' המבוססת על האגדה מתוך ספרו של י.ב.ליבנר: 'כל אגדות ישראל'. אגדה עממית זו הממחישה את חשיבות וערך האימון ההדדי בין בני האדם.
שמיכות לאתרוגיםיאיר קלי, נולד במושב בית מאיר. מביא את סיפור עצי האתרוג שאבא שמר ודאג להם כבבת עינו. הוריו עלו מגרמניה והיו ממייסדי המושב. יאיר ממקימי היישוב עלי. למד בישיבת הרא"ה. שירת בצה"ל במסגרת ישיבות ההסדר.
כיבוש השממההמספר יהודה עצבה מביא זכרונות אישיים משנות השישים בארצנו הקטנטונת בתקופת מבצע 'כיבוש השממה'
הרקפת, היא 'נזר שלמה'המספר ומדריך הטיולים תמיר בן עמי מביא עוד סיפור המסופר בטיוליו. הפעם הסיפור מבוסס על אחת האגדות המיוחסות לשלמה המלך. הסיפור מביא עמו את ההסבר לשמה המקורי של הרקפת 'נזר שלמה'
שירת העשביםהחוקר והסופר ד"ר יואל רפל מביא בפנינו  את שירת העשבים-מקורותיו ותכניו של השיר. שיר שהפך בשנים האחרונות להמנון החג.
עץ ברמת גן עדןהמספרת ליאת בן ישי מביאה בפנינו סיפור קסום מילדותה הקשור בנטיעת עצים בבית הילדות.
המנון האילן במוזמביקהמספרת והרושמת ליאת בן שי מביאה בפנינו גירסה של {המנון שמורת הטבע במוזמביק}  לטו' בשבט נוסח מוזמביק.
נטיעה במגדיאלסיפור שהוקלט בביתו של הרב והסופר שמחה רז בבית וגן בירושלים בתאריך 20.1.2010. נוכחים בחדר יהודה עצבה ומדריך הטיולים תמיר בן עמי. השיחה נסבה על עולמו של הרב אריה לוין ומתוך הסמיכות לטו' בשבט, הביא ר' ש...
אילן, אילן. במה אברכך?אחד הסיפורים היותר ידועים במקורותינו ואשר ניתן ללמוד ממנו רבות הן על משמעות הברכה ועומקה. ממש כשל משמעות נטיעת האילן. סיפור שבהחלט ניתן לספרו בטו' בשבט, כחלק מהבנת חשיבות הנטיעות.


הצג את כל 21 הסיפורים

 
|