סיפורים נוספים:


עמוד הבית » סיפורים » סיפורי חגים » סיפורי חנוכה

סיפורי חנוכה

נביא כאן סיפורי ניסים וסיפורים הקשורים בחג החנוכה.

דמי חנוכה כפול ששהמספרת ליאת בן שי מביאה בפנינו סיפור מרגש לחג החנוכה. סיפור שסיפר לה אבא נחמיה כשהיה ילד.
סיפור לחנוכה: סוף - ג ן - יהאת הסיפור שמעתי לראשונה בשיחת טלפון עם מורי ורבי פרופסור דב נוי. הוא סיפר לי את הסיפור הזה כסיפור מתאים לחג החנוכה והרייני מביא אותו כאן לאחר שתועד על ידי מן הזכרון באותה שיחה, מטבע הדברים עם שינויים ...
מנגינה מוכרת סיפורו של הרב לאו.סיפור ניגון מעוז צור ישועתי כפי סופר על ידי הרב ישראל מאיר לאו שליט"א ונרשם לאחר מכן על ידי נגה קופלביץ, רושמת ומספרת סיפורים בוגרת הסדנה השניה למספרי סיפורים במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים.
החנוכיה של סבאסרטון שצולם על ידי הטלבזיה החינוכית בכפר החשמונאים ליד מודיעין. סבא יהודה מביא את סיפור החנוכיה של סבא שהיה סתת אבנים ירושלמי.
נס החנוכה במרוקו בזכות רבי עיושהשחקן והמספר יוסי קינן, מביא בפנינו את אחד הסיפורים המופלאים המיוחסים לרבי עיוש במרוקו. מובאות גירסאות הסיפור בעברית ובמרוקאית יהודית. ולמדנו כי בזכות הסופגניות שהכין רבי עיוש בשער העיר לא נכנסו הגרמנ...
נס חנוכה הפרטי שלי.אביא להלן סיפור שהתרחש במהלך מלחמת יום כיפור, אירוע לכאורה פשוט אך עבורי היה זה נס אמיתי כפי שיסופר להלן.
החנוכייה של סבאסיפור החנוכייה שבנה סבא שלי שהיה סתת אבנים ירושלמי. גדלתי על שמות אבניה של ירושלים. "מיזי יהודי" "כעכולי" "גזזי" ואני מביא כאן את סיפור החנוכייה שהכין לי סבא במתנה.
השם 'מודיעין' מנין?המספרת והרושמת נחמה כהן מביאה לנו סיפור הצופן בחובו הסבר למקור שמה של העיר מודיעין. נחמה כהן עוסקת שנים רבות בתחום הסיפור והיא בוגרת הסדנה למספרי סיפורים במוזיאון חצר היישוב בירושלים.
סוף - גן - יההמספר יהודה עצבה מספר את הסיפור לנכדותיו באיזור העיר מודיעין, המחוברת לפרוץ מרד החשמונאים.
סיפור יהודית הגיבורה הנשכחתהסופרת  והמספרת ליאת בן ישי בוגרת בית אריאלה מביאה לנו הפעם סיפור מיוחד אודות גיבורה נשכחת. יהודית החשמונאית.


הצג את כל 36 הסיפורים

 
|