במאי הרדיו האגדי ראובן מורגן

עמוד הבית » האזנה » תסכיתי רדיו » ראובן מורגן ותסכית המתח 'פול טמפל'

ראובן מורגן ותסכית המתח 'פול טמפל'

תסכיתי הרדיו היו הבידור העיקרי שלנו בבית. בשעות הצהריים התחילו התסכיתים לבתי הספר. ולאחר מכן היו תסכיתי רדיו משודרים במסגרת תכנית שנקראה "המסך עולה" בבימויו של אפרים סטן. ובימי חמישי בערב החסירה הארץ פעימה עם ההאזנה לתסכית המתח "פול טמפל" בבימויו של הבמאי האגדי ראובן מורגן. ובהשתתפותם של בצלאל לוי בתפקיד פול טמפל ונילי קינן בתפקיד סטיב. כמובן שבתסכית זה השתתפו מיטב שחקני הרדיו באותם ימים. ( הכוונה לתחילת שנות השבעים ) הכל הסתגרו בבתים צמוד למקלטי הרדיו הגדולים מרותקים להתרחשות ולקולות שבקעו מהרדיו. אלה שלא היו בבית נצמדו למקלטי הטרנזיסטור הקטנים שאז הייתה זו שעתם היפה.

אנו מקדישים תיקייה זו לזכרו של במאי תסכיתי הרדיו ראובן מורגן שהיה עבור רבים סמל ודוגמה ומופת לעבודת רדיו מקצועית ומרתקת.

אנו מזמינים כל אחד שהיה לו  חלק בעשייה או שזוכר את ימי תסכיתי הרדיו לכתוב ולשתף אותנו.
יהודה עצבה, על ראובן מורגן ותסכית המתח פול טמפל.יהודה עצבה, מספר על הימים הראשונים בעולם תסכיתי הרדיו עם במאי הרדיו האגדי ראובן מורגן.
פול טמפל, פרק שמיני ואחרון. במאי: ראובן מורגן.תסכית המתח האגדי ששודר בימי חמישי בערב החל מאמצע שנות השישים זכור לרבים ממאזיני הרדיו באותם ימים. הבמאי האגדי שילב את מיטב שחקני הרדיו באותם ימים ותמיד 'הוסיף' צבע קולי אנושי. התסכית היה עשיר באפקטים ...
מוטי ברכאן על ראובן מורגןבשיחה עם יהודה עצבה מספר מוטי ברכאן, שחקן הרדיו הוותיק ומנהל תחנת הרדיו בקמפוס הר הצופים על טכניקת העבודה של במאי הרדיו האגדי ראובן מורגן. מוטי ברכאן שחקן תיאטרון וטלבזיה, מוכר לרבים מתכנית הטלבזיה '...
'פרופיל' החלק הראשון. אמנון אחי נעמי משוחח עם ראובן מורגןכאשר הלך לעולמו הבמאי האגדי ראובן מורגן נתכנסנו כמה ידידים בדירתו לחלוק לו כבוד אחרון ולשוחח עם אחיו שהגיע מלונדון במיוחד למפגש אתנו כדי לשמוע קצת על אחיו. אנשים התבקשו להביא זכרונות וכל חומר שיוכל לה...
'פרופיל' החלק השני עם ראובן מורגןאנו מביאים את חלקה השני של תכנית הרדיו 'פרופיל' בה משוחח העיתונאי אמנון אחי נעמי עם ראובן מורגן על עבודתו וחייו. התכנית שודרה כנראה בשנות ה - 70.
תסכית הרדיו: ירושלים ומאהביהירושלים ומאהביה נכתב תחילה כתסריט ושונה לאחר מכן לגירסת תסכית רדיו. התסכית נכתב על ידי יהודה עצבה. משתתפים: יצחק נוי, עליזה רוזן, יצחק אלפרט, מוטי ברכאן ויוסי קינן. בימוי: מוטי ברכאן.התסכית שודר לראשו...
יענקלה בוך על עבודתו ברדיו עם הבמאי ראובן מורגןיהודה עצבה שומע חוויות מעבודתו של שחקן הרדיו יענקלה בוך עם הבמאי ראובן מורגן, בתחילת שנות ה - 70 , כשחקן רדיו בקול ישראל.
יענקלה בהט ויהודה עצבה- על מורגןיענקלה בהט ( בביוף ) ויהודה עצבה מעלים זכרונות מימי תסכית הרדיו פול טמפל בבימויו של ראובן מורגן.

אוהבי ז'אנר תסכיתי הרדיו מוזמנים ליצור קשר ולהגיב בנושא.
שיחה עם השחקן שמוליק סגליובל מסקין משוחח בתכנית רדיו עם השחקן שמוליק סגל המעלה זכרונות וחוויות מתקופת עבודתו עם ראובן מורגן בעולם התיאטרון.
לדמותו של מורגןרון נשיאל משוחח עם יהודה עצבה ביום פטירתו של ראובן מורגן. יהודה עצבה מעלה זכרונות מהעבודה עם הבמאי האגדי.


הצג את כל 12 הסיפורים

 
|