סיפורי חרשים

 סיפורי חרשים וכבדי שמיעה? איזה אבסורד גלום במשפט שכזה. הייתכן? מספר סיפורים חרש? מי ישמע אותו? כיצד יספר? איך ימצא קהל? מי יתעניין בו? כל כך הרבה שאלות קופצות מיד. אך מצד שני, בעצם למה לא, הרי כל דבר בטבע מספר לנו סיפור, דומם, עצם או בעל חי, נהר, אבן, עשב, פרח, כל אחד ואחד מהם מביא לנו את סיפור התהוותו, את צבעיו, לעיתים את ריחותיו, את השימוש הנעשה בו, או אפילו את תכונותיו או סגולותיו הרפואיות והאחרות. במשך עבודת הסדנה גילינו, רשמנו ותיעדנו סיפורים רבים. מתברר שבמרבית סיפורי החרשים ישנה משאלה כמוסה שהעולם כולו ידבר בשפת הסימנים.

שפת הסימנים היא שפתו של מספר הסיפורים. להלן פרטים נוספים על אורנה לוי מספרת בשפת הסימנים: http://www.hug.co.il/magazine_read.asp?id=266

שלוש העצות של אבאסיפורה של מיעד. סופר בתאריך 5.1.04, בסדנה השניה למספרי סיפורים לחרשים וכבדי שמיעה.שובץ באתר בתאריך 28.10.07 . רשם :יהודה עצבה.
חרשלה ( סיפורה של סינדרלה )סיפור ש"יובא" למעשה משפת הסימנים האמריקאית והוא מבוסס על תבנית כף היד i love you. למעשה שמה של הגבורה הוא שונה בעולם החרשים. היא נקראת "חרשלה" מלשון חרש. כמו כן הוא בא על משקל שמו של הגיבור העממי שסיפ...
שלוש שפותסיפור הבא להמחיש את חשיבותן של השפות השונות של בעלי החיים. שפת הכלבים, ציוץ הציפורים וקרקור הצפרדעים. סיפור זה מזכיר לנו השומעים את סיפורי חכמתו של שלמנה המלך ואת יכולתו להבין בשיחת חיות ועופות.
עץ הדפנהסופר על ידי טל סיבוני בסדנה למספרי סיפורים חרשים וכבדי שמיעה.
הציפור בטוח חירשתמעשה הציפור החרשת כפי ששמעתי בסדנה למספרי סיפורים חרשים וכבדי שמיעה.
 
|