בשיעור בסדנה

עמוד הבית » קהילות מספרי סיפורים » סדנת מספרי סיפורים בבית הלוחם

סדנת מספרי סיפורים בבית הלוחם

כאן נביא פרטים ראשונים בנושא הסדנה למספרי סיפורים בבית הלוחם בתל אביב. נציין כי בסדנה נוטלים חלק 11 משתתפים. הסדנה החלה בפעילות ב - 6.11.09 והכוונה לקיים 12 מפגשים הנערכים בימי ו' בבוקר.

בתיקייה זו ישולבו סיפורים שנכתבו או סופרו על ידי תלמידי הסדנה וכן חומרי לימוד אקטואלים לטובת המשתתפים. מטבע הדברים החומר הוא חלק מחווית הגולשים באתר. נשמח לתגובות והערות של אוהבי הסיפור באשר הם.

הגימיק הראשוןהמספר יוסי אהרונסון מביא עוד אחד מסיפוריו השנונים מלאי ההומור. כאשר הפעם הוא מתייחס לגימיק הראשון בהסטוריה עם השלכה לתחום יחסי הציבור. אין ספק שהשימוש הנעשה גם כאן בבעלי חיים מחדד את הפואנטה.
קדחתהמספר יוסי אהרונסון מביא סיפור נוסף בסדרת סיפורי בעלי החיים שהוא כותב בימים אלה. הפעם הסאטירה שלו מדגישה את חשיבות הפגיעה שיכול גם יצור קטן כייתוש לגרום אם פוגעים בו. מסקנת הסיפור היא, שיש להתייחס אל ...
אין דובים ואין יערהמספר יוסי אהרונסון מביא עוד סיפור המאיר את התכונות הבסיסיות שלנו כבני אדם. ההסבר והטיעון שמביא מחבר הסיפור יוסי אהרונסון לסיפור זה הוא: מי שחושב שהיסטוריה הוא מדע אובייקטיבי וגם רוצה לדעת ...
סדנת שירה ביערסיפור מיוחד זה המביא את משמעות התכונות הבסיסיות של חיות היער בצורה הומוריסטית ומקורית על ידי המספר יוסי אהרונסון שכתב סיפור זה.
וגר זאב עם כבשהמספר יוסי אהרונסון מביא פרשנות משלו למשמעות חזון אחרית הימים 'וגר זאב עם כבש'. כדרכו הוא משתמש בסיפור בעלי חיים כדי להעביר את המסרים שלו. יוסי אהרונסון הוא בוגר הסדנה הראשונה למספרי סיפורים בבית הלוח...
מתוך שירי אנדה עמיר-פינקרפלד
המספרת אורה בן ארצי מדקלמת שני קטעים משיריה של המשוררת אנדה עמיר-פינקרפלד. אנדה עמיר-פינקרפלד (26 ביוני 1902 - 27 במרץ 1981, כ"א באדר ב' תשמ"א), משוררת וסופרת ילדים ישראלית.
זקן שלא מפרנס אותי-לא אפרנס אותוהמספר עזרא קוגמן שמע מעשיות רבות מסבתו ומביא חלק מהן לאתר הסיפורים שלנו. המספר הוא בוגר הסדנה הראשונה למספרי סיפורים בבית הלוחם.
הנחש למד משפטיםהמספר יוסי אהרונסון מביא עוד סיפור מפרי עטו. הפעם גיבור הסיפור הוא הנחש. הוא הולך ללמוד משפטים וקורא תיגר על העונש שקיבל בחטא גן העדן ויוצא למשפט נגד האל. האם יזכה במשפט? מי יהיה השופט?
טרמפ ליצחק רביןסיפורו המיוחד של צביקה ויניק טייס מסוקים בחיל האוויר בעת טיסתו עם שר הבטחון דאז יצחק רבין זל. המספר צביקה ויניק הוא טייס מסוקים שנים רבות בחיל האוויר וכיום מורה דרך ומשתתף פעיל בסדנה למספרי סיפורים בב...
הנסיכים: אגדה מודרנית.הסופר והמספר יוסי אהרונסון מביא ביצירה סיפורית זו סאטירה חריפה על יועצי הבורסה. הוא מנצל מוטיבים המופיעים בסיפורי עם ושוזר את העלילה העממית וגיבוריה עם המציאות הפיננסית היום.


הצג את כל 40 הסיפורים

 
|